Юсейн Болт с най-добро бягане за годината 27.07 | 11:04

Мълнията спечели старта от Диамантената лига в Лондон

Олимпийският шампион Юсейн Болт (Ямайка) постигна личен рекорд за сезона на 100 метра на турнира по лека атлетика от Диамантената лига в Лондон.

На същата писта, на която миналата година спечели три златни медала от олимпийските игри, Болт записа 9.85 секунди. Видео от бягането на Мълнията вижте в материала на Sporta.bg.

Той стартира слабо, но успя да финишира пръв след силни последни 30 метра.

"Началото беше ужасно за мен. За пръв път бях доста нервен. Енергията на публиката ми помогна. Беше страхотно, обичам да се състезавам тук", каза след финала Болт.

Втори остана Майкъл Роджърс (САЩ) с 9.98 секунди, а трети - Неста Картър (Ямайка) с 9.99. 37-годишният Ким Колинс от Сейнт Китс и Невис завърши на четвърто място с 10.03 секунди.

Преди няколко дни Юсейн Болт коментира и допинг скандала, разтресъл из основи леката атлетика. Спринтьорите Тайсън Гей и Асафа Пауъл бяха хванати със забранени вещества, а Мълнията категорично заяви, че използва стимуланти за по-добро представяне на пистата.