Ясни са съдиите за големите дербита 13.03 | 12:02

Георги Йорданов ще свири втори Вечно дерби този сезон, Николай Йорданов получи битката за Пловдив

От Божидар Азманов

Вечно дерби между ЦСКА и Левски тази събота ще бъде ръководено от Георги Йорданов. Това стана ясно, след като Съдийската комисия към Българския футболен разпредели нарядите за първия кръг от плейофите на А група.

За най-добрия Йорданов това ще е второ дерби през този сезон, след като той свири победата на ЦСКА с 3:0 през есента. През миналата пролет пък бе главен рефер при драматичният успех на "сините" с 2:1.

Срещата между ЦСКА и Левски е в събота от 16:15 часа на Националния стадион "Васил Левски". Помощници на Георги Йорданов ще бъдат Веселин Мишев и Георги Славов. Николай Марков е четвърти съдия, а допълнителни асистент съдии са Георги Игнатов и Ивайло Стоянов.

Другото голямо дерби този уикенд – това между Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив) ще бъде ръководено от Николай Йорданов. Ще му асистират Крум Стоилов и Николай Ангелов, а четвърти съдия е Иван Вълчев. Зад вратите пък ще застанат Калин Людмилов и Георги Кабаков.

Двубоят е в София заради наказанието лишаване от домакинство, което "канарчетата" получиха.