Ясни са съперниците на България за Евробаскет 2015 03.02 | 16:04

"Лъвовете" мерят сили с Израел, Черна гора и Холандия

От Божидар Азманов

Мъжкият националният отбор на България се падна в група В на квалификациите за Евробаскет 2015 заедно с тимовете на Израел, Черна гора и Холандия.

Това отреди тегленият в Барселона жребии за шампионата на Стария континент в Украйна догодина.

Отборите, които ще се борят за място на първенството бяха разпределени в седем потока. Пет от групите имат по четири тима, а две - по три, в каквато се падна и България. Напред продължават победителите във всяка една от групите, плюс шестте най-добри втори в класирането, като това прави общо 13 тима.

Квалификациите са на 10, 13, 17, 20, 24 и 27-ми август тази година.

Сигурните участници на Евробаскет са 11 - Франция, Литва, Испания, Хърватска, Словения, Украйна, Сърбия, Финландия, Гърция и Турция. Те ще участват на световните финали това лято.

Единастият отбор е този на Естония. Той спечели предварителната квалификация миналото лято, като на финала се наложи именно над тима на България.