4К телевизията е на прага ни 07.12 | 15:59
DirecTV ще стартира излъчване в началото на следващата година
Към днешна дата 4К резолюцията все още е настояще за твърде малко количество потребители. Основните причини са по-високите цени на 4К приемниците и ограниченото съдържание.
DirecTV обаче се надява моментното статукво в най-скоро време да се промени. В рамките на конференцията TranSPORT, провела се в Ню Йорк, компанията обяви, че ще стартира излъчването 4К съдържание в началото на 2016 година.
По думите на DirecTV технологията вече е достатъчно усъвършенствана от инженерите ѝ, а основната цел е старт на 4К излъчванията преди нейните конкуренти.
От компанията все пак допълват, че преди старта на излъчванията тя трябва е сигурна, че има впечатляващ 4К арсенал, защото по думите ѝ, "съдържанието е крал".
Услуги като Roku и TiVo вече разпространиха сет-топ-боксове с възможност за възпроизвеждане на 4К видео, но към днешна дата все още Ultra HD съдържанието, чисто количествено, е твърде ограничено.
Ars Technica от друга страна напомня, че още миналата година DirecTV представи премиерна 4К услуга, която обаче идваше с доста рестрикции. Потребителите имаха нужда от Genie HD DVR устройството на компанията, което работеше единствено със селектирани 4К телевизори на Samsung.
За съжаление липсва конкретна дата за старта на новата 4К услуга. Както вече отбелязахме, единствените обещания са за началото на 2016 година.
Водещи
-
Слави Трифонов с ново отворено писмо до Демерджиев и премиера за случая "Петрохан"
Той призовава вътрешния министър да изнесе публично събраната до момента информация
03.06 | 20:45
Най-четени
-
Радостин Василев поиска експулсирането на посланичката на Украйна у нас
Скандалът с незаконното строителство край Варна
03.06 | 11:15
-
БАН с три сценария за българската икономика до 2028 г.
Прогнозата до 2028 година е разработена в 3 сценария, показващи зависимостта на растежа,...
03.06 | 09:58
-
Разкриха схема за източване на Здравната каса за близо 500 000 евро
Според МВР са отчетени около 3000 фиктивни клинични пътеки, шестима души са задържани
03.06 | 13:40
-
Гълъб Донев за натрупаният 7,4% дефицит: Разходи, скрити по чекмеджетата
Самохвално рекламираните бюджети с дефицит от 3% през последните пет години са резултат от...
03.06 | 13:10