Apple може да завлече и други компании по нанадолнището 18.04 | 11:27
Засегнати от спада на технологичния гигант ще бъдат не една и две фирми

Забавянето в ръста на Apple може да се отрази сериозно на финансовото благоденствие на компаниите, формиращи снабдителската мрежа на продуктите за щатския технологичен гигант, пише Bloomberg.
Сред засегнатите ще бъдат компании като Cirrus Logic, производител на аудио чипове, който формира 91% от продажбите си от поръчки на Apple.
През тази седмица от Cirrus съобщиха за пренасищане с произведени компоненти, което предполага спад в продажбите на основния продукт на Apple – iPhone.
За наличието на сериозен проблем сочат и финансовите отчети на най-големия доставчик на Apple – китайската Hon Hai. През този месец компанията публикува резултати за най-сериозното намаление на продажбите от 13 години насам, който също е индикация за свиване на продадените смартфони, таблети и персонални компютри на Apple.
През последните шест години големият технологичен производител отбеляза гигантски растеж – от приходи в размер на 24,6 млрд. долара през 2007 г. (дебютната година за iPhone) до 156,5 млрд. през 2012 г.
Колко компании са включени в екосистемата на Apple и колко поръчки получават те от технологичния гигант, научете в Econ.bg.
Водещи
-
Петьо Цеков: Всички се държат така, сякаш утре сме на избори
Любомир Стефанов: Стана мантра каквото и да се случва в държавата, Пеевски да управлява кораба
27.07 | 18:00
-
Мъж застреля любовника на бившата си жена и изгори кучетата й живи
Местен жител заключил децата си, заплашил да запали и тях
27.07 | 17:21
-
Пламнала и борова гора в местността „Бакаджик” край Ямбол
Пожарът разгръща фронта си и се вижда от АМ „Тракия”
27.07 | 17:00
Най-четени
-
Астрофизик: 5 доказателства, че има живот след смъртта
27.07 | 12:00
-
Когато глупостта и стремежът за власт се сблъскат, произвеждат катастрофи
Това направи ПП-ДБ с КПКОНПИ, смята депутатът от ИТН Станислав Балабанов
27.07 | 12:20
-
Мъж застреля любовника на бившата си жена и изгори кучетата й живи
Местен жител заключил децата си, заплашил да запали и тях
27.07 | 17:21