Dell на прага на най-голямата технологична сделка в света 12.10 | 16:35
Желае да закупи EMC Corporation за 67 милиарда долара

Dell се съгласи за закупи EMC Corporation, като сделката ще бъде на стойност 67 милиарда долара, научаваме от Еngadget.
Въпреки че EMC не е особено популярна марка, някои от продуктите, зад които стои, са. Основният бизнес на EMC се състои в продаването на облачни услуги и аналитични решения към големи предприятия. EMC притежава и охранителната компания RSA, както и VMware.
Сделката е толкова голяма, че е призната за най-голямата технологична такава в историята. Нещо повече, според анализаторите в момента EMC реално струва поне два пъти повече, отколкото Dell и разполага в световен мащаб със 70 хиляди служители.
Как тогава Dell може да си позволи подобна покупка? Сделката е финансирана от MSD Capital (инвестиционната компания на Майкъл Дел), в партньорство със Silver Lake.
Ако сделката премине успешно през регулаторните органи, Dell спонтанно ще се превърне в един от най-големите играчи на териториите на компютърния сектор.
Основната спънка приемането на споменатата сума от 67 милиарда долара се нарича VMware. Последната трябва да остане независима публична компания, а не част от Dell.
Dell се е съгласил да плати по 24,05 долара за акция на акционерите на EMC.
С други думи финалната сума може да се промени с малко, преди сделката да бъде подписана от двете страни.
Водещи
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00
-
Буря с градушка и силен вятър нанесе сериозни щети в района на Кула
Градушката с големината на орех унищожи ниви, има засегнати и селскостопански насаждения
28.07 | 10:30
-
Григор Димитров остава в топ 20 на световната ранглиста
Виктория Томова е 105-а, рекорд за Лидия Енчева
28.07 | 10:15
Най-четени
-
САЩ и ЕС предотвратиха потенциална търговска война
По-голямата част от европейския внос ще бъде облаган с 15% мито, а ЕС ще закупи от САЩ...
28.07 | 09:00
-
Младите лекари пак излизат на Национален протест
В София той ще се проведе под прозорците на Народното събрание довечера
28.07 | 09:30