Facebook влезе в съюз с руската търсачка Yandex 16.01 | 08:09
Гигантът се съгласи да споделя публичната информация на потребителите си в ОНД и още няколко държави от региона

Социалният гигант Facebook се споразумя да споделя публичната информация на потребителите си с Yandex – най-голямата интернет търсачка в Русия, информира BBC.
По този начин търсещите информация през Yandex ще могат да преглеждат данните на Facebook потребителите в Русия, Турция и страните от Общността на независимите държави (ОНД), в това число и на Украйна, Беларус и Казахстан.
Споделената информация включва публичните публикации и коментарите към тях. Профилите или публикациите, които са "скрити", остават недостъпни за търсене.
Според наблюдатели този ход ще помогне на Yandex да подобри резултатите от търсенето и да увеличи трафика към Facebook в Русия. Припомняме, че в страната най-популярната социална мрежа e в руската V Kontakte.
Създателите на Yandex споделят, че информацията ще се сортира на база популярността ѝ във Facebook. Пълният достъп до публичните данни на потребителите в социалната мрежа означава, че "Facebook ще бъде по-добре представен в Русия".
Освен това тази стъпка ще позволи на потребителите да намират стари приятели, без да трябва да се регистрират във всяка съществуваща социална мрежа.
Стойността на сделката е неизвестна, като според различни източници тя не включва пари.
Водещи
-
Захариева: Надявам се да не сме на прага на Трета световна война, но рискът е голям
Тя заяви, че Европа отдавна е трябвало да увеличи военните си способности
21.06 | 12:00
-
Мирослав Рашков е номинацията за главен секретар на МВР
До дни Румен Радев ще вземе решение за назначението му
21.06 | 11:40
Най-четени
-
Леко разхлаждане, а на места и кратъки дъждове
Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, за София - около 24°
21.06 | 09:15
-
Има хора, които искат да се евакуират от Израел, но срещат трудности
Това съобщи посланикът на България в Израел Славена Гергова
21.06 | 11:00