Google разказва приказката за Червената шапчица 20.12 | 09:58
Търсачка отбеляза 200-годишнината от издаването на приказките на братя Грим

Днешният Google Doodle е посветен на една от най-обичаните детски приказки – тази за малката Червена шапчица, нейната баба, ловеца и разбира се – за Големия лош вълк. Със забавно направен разказ по картинки в Google Doodle търсачката отбелязва 200-годишнината от първото издание на приказките на братя Грим.
През далечната 1812 г. братята Якоб и Вилхелм Грим публикуват първата си сбирка от немски народни приказки, озаглавена Kinder- und Hausmärchen ("Детски и семейни приказки"), а вторият том излиза две години по-късно.
За разлика от оригиналите приказки, които никой навремето не е смятал са подходящо четиво за деца, днешните версии, които можем да си купим от всяка книжарница са силно пречистени от страшните елементи, които съвременните психолози и етнолози обясняват с емоционална тревога, страх от изоставяне, родителско насилие и сексуално развитие, които са владеели умовете на хората в разпокъсаните немски градове-държави от онези времена.
Водещи
-
Румен Радев пристигна с шкодата на жена си в Смолян за среща с унгарския президент
Сребристата лична "Октавия" е купена преди 7 години
19.10 | 19:40
-
Засякоха мистериозни светлини в небето, видени са и от Балканите
Оприличават ги с "неонови вълни" или "електрическа мъгла"
19.10 | 17:39
-
Кутев: Борбата е дали държавата ще се управлява при работеща демокрация, или от една мафиотска структура
"Единственият шанс за съпротива виждам в ИТН", заяви той
19.10 | 17:20
Най-четени
-
Лидерът на ГЕРБ: Всички казват, че не е хубаво на избори, ама чакат Борисов
На политическите си опонентите той каза: "Няма да им стигне времето дори да поддържат това,...
19.10 | 10:00
-
Министър спипа жп работници да крадат плодове
По време на ремонтни дейности те крадяли от частна ябълкова градина
19.10 | 11:20
-
Ива Митева: Наблюдаваме играта „Борба за власт”
Надявам се Трифонов да не остане в този кабинет, заяви тя и прогнозира избори напролет
19.10 | 11:00