SAP нахлува в бизнеса с бази данни 16.03 | 15:29
Германската компания иска да измести Oracle като основен производител на специализиран бизнес софтуер
Германският производител на софтуер SAP възнамерява да се превърне в основен производител на софтуер за бази данни в света, съобщава Reuters. Този ход ще разгорещи допълнително дългото съперничество с другия голям софтуерен производител Oracle.
Представители на SAP казаха, че ще разкрият официално плановете си на 10 април по време на конференция в Сан Франциско.
Днес германската компания е най-големият производител на софтуер за бизнес мениджмънт. В него влизат програми, които управляват счетоводството, производствения процес и заплащанията на персонала.
Макар че Oracle да са вторият по големина играч на този пазар, то американската компания продава повече софтуер благодарение на лидерските си позиции си на многомилиардния пазар на бази данни.
"SAP ще представи своето обединено портфолио за управление на бази данни и ще демонстрира как ще се превърне във бъдещия доставчик на бази данни в света", се казва в прессъобщение на компанията.
През юли 2010 г. германската компания закупи Sybase – четвъртия по големина производител на софтуер за бази данни, припомня Reuters. От тогава SAP се фокусира върху разширяването на продуктовата линия на Sybase, отнасяща се до мобилния софтуер.
Със засилването на агресивността в областта на бизнеса с бази данни немският концерн несъмнено ще засегне интересите и на два от най-близките си партньори в продажбите – IBM и Microsoft.
За момента представителите на засегнатите компании отказват да коментират по какъв начин новата тактиката на SAP ще промени техните взаимоотношения с немската компания, която е основана през 1972 г. от петима бивши служители на IBM.
Миналата година компанията пусна Hana - специализиран софтуер за управление на бази данни. За първите две тримесечия Hana генерира продажби за 160 млн. евро - с 60 милиона повече от предвидените в бизнес плана.
Водещи
-
ДФЗ: Две електронни системи са недосъпни до 12 януари
Временното им блокиране е заради планирано обновяване
01.01 | 18:00
-
Какво носи на всяка зодия пълнолунието на 3 януари?
То е в Рак, а първата пълна луна за годната наричат още Вълча луна
01.01 | 17:40
-
Костадин Костадинов: Крайно време е да създадем нов обществен договор
През 2026 г. получаваме последен шанс да спечелим своята свобода, заяви то във видеобръщение
01.01 | 17:20
-
С много гости от три континента Банско посрещна новата година
Хотелите и ресторантите са пълни
01.01 | 17:00
Най-четени
-
Зеленски: Украйна и Русия са на 10% от мирно споразумение
Това заяви украинският президент в новогосишната си реч
01.01 | 10:20
-
Путин е наредил да се разшири окупираната зона в североизточна Украйна през 2026 година
Това съобщи началникът на генералния щаб Валерий Герасимов
01.01 | 10:40
-
Какво трябва да знаем за периода, в който ще важат и левът, и еврото
В България ще има има две официални валути от 1-ви до 31 януари 2026 г.
01.01 | 11:40
-
Акцентът в посланията на политиците за ЧНГ - приемането ни еврозоната
Те избраха социалните мрежи за новогодишните си послания
01.01 | 10:00