Samsung настъпва и към пазара на Windows Phone 8 01.08 | 08:12
Гигантът подготвя два нови телефона – Odyssey и Marco, които ще работят под новата ОС на Microsoft
Корейският гигант Samsung изглежда подготвя две нови мобилни устройства, които ще работят под новия Windows Phone 8, съобщава The Verge.
Тази информация е изтекла от документи, които компанията е представила тази седмица пред съда във връзка с дело между Samsung и Apple. Според нея корейската компания подготвя два нови телефона под Windows Phone 8, наречени Odyssey и Marco.
Според книжата и двете устройства ще разполагат с чипсет Qualcomm MSM8960. Това е същата "система на чип", която Microsoft използват за тестване на Windows Phone 8.
Описан като "смартфон-икона" моделът Odyssey ще разполага с 4,65-инчов Super AMOLED екран с HD резолюция и 8-мегапикселова камера. От Samsung посочват, че телефонът им ще разполага с NFC (Near Field Communication) функционалност, която ще оползотвори заложената в Windows Phone 8 екстра за мобилни разплащания Wallet Hub и функционалността Tap + Send.
Вторият моделът – Marco, ще разполага с 4-инчов S-AMOLED дисплей с WVGA резолюция и 5-мегапикселова камера. И двата смартфона ще разполагат с връзка към 4G мрежата по стандарта LTE.
Ако може да се вярва на тази информация, Samsung ще пусне двете си предложения на датата, когато трябва да се появи и новият Windows Phone 8.
Водещи
-
Киара е забелязана с ново гадже след "Ергенът: Любов в рая"
Очевидци разказват, че гласовитата блондинка е била забелязана в столично заведение в много...
17.11 | 17:40
-
Най-добрият български тенисист Григор Димитров остана на 44-о място в световната ранглиста в края на сезона
Димитров, който пропусна почти цялата втора половина от кампанията заради контузия, запази...
17.11 | 17:15
-
2026 година започва с ваканция, ето ги всички почивни дни 2
Как изглеждат официални празници и неработни дни през 2026 г. към този момент:
17.11 | 16:58
-
Бившият вътрешен министър разкритикува Даниел Митов за назначението на уволнен директор
Липса на анализи и оборудване
17.11 | 16:45
Най-четени
-
Слънце и дъжд ще се редуват до края на ноември, температурите скачат до 21°
Вероятността за сняг под 1400 м е минимална, това обясни по БНТ Анастасия Стойчева от...
17.11 | 12:45
-
Председателят на АИКБ, счита че новият бюджет е добър за репресивния апарат
Липсва диалог
17.11 | 11:30
-
Обмен на левове в евро в пощите - срещу документ за самоличност
"Анонимни ползватели на услугата няма да има. Всички наши клиенти ще бъдат идентифицирани",...
17.11 | 10:45