Samsung с по-високи продажби на смартфони. Печалбите обаче са под очакваното 02.11 | 16:33
Компанията очаква свиване на пазара за смартфони през 2016

Ще стартираме с добрите новини за Samsung – печалбите на компанията за третото тримесечие на годината са по-високи спрямо същия период на предходната година.
Оперативната печалба за последните три месеца се изчислява на 6,46 милиарда долара – резултат, значително по-добър от 3,8 милиарда през 2014 година. Трябва да отбележим все пак, че числата са значително по-ниски, съпоставени с тези от 2013 година – 9,6 милиарда долара.
Като причина за по-добрите печалби Samsung отбелязва по-високите продажби на смартфоните от висок клас на компанията Galaxy Note 5 и Galaxy S6 Edge+. За съжаление печалбите са по-ниски от очакваното, заради намаляването на цените на Galaxy S6 моделите и смартфоните от среден клас. Общото количество смартфони на Samsung, пуснати в продажба през последните три месеца, е 84 милиона.
Според корейците в следващата година компанията ще се опита да закрепи моментните си финансови резултати, отколкото да върне към нивата от 2013 година. През 2016 година Samsung ще се опитва да изкупи свои акции на стойност 10 милиарда долара.
През 2016 година компанията очаква намаляване на продажбите на смартфони, на което тя ще отговори с по-малко нови модели на пазара. Следващата година ще бъде изключително важна и за телевизионния сегмент на Samsung – гигантът ще опита да наложи на пазара своите прозрачни/огледални дисплеи, като се очаква те да бъдат мащабно презентирани на предстоящия CES през януари.
Водещи
-
Помощ от Apple са поискали от ФБР, за да отключат телефона на Алексей Петров
Айфонът, който потенциално съдържа ключова информация за последните му контакти, бизнес сделки...
08.09 | 17:40
-
Откриха "Алеята на книгата"
В 61 бели шатри са събрани над 150 български издателства и автори
08.09 | 17:20
-
Кремъл: Санкциите никога няма да накарат Русия да промени курса си
Няколко часа по-рано САЩ и Европейският съюз посочиха, че обмислят налагането на допълнителни...
08.09 | 17:00
Най-четени
-
Богомил Манчев: До 2051 г. в България трябва да имаме работещи 4 големи ядрени блока
Спешно трябва да се направи анализ на оборудването на АЕЦ "Белене", може ли да се ползва от...
08.09 | 12:20
-
Близките на Жулиен Кязъмов настояват за истината по случая с побоя над МВР шефа в Русе
Роднините на на Жулиен Кязъмов - един от арестуваните, призоваха да бъдат показани записите от...
08.09 | 15:00
-
Бившият зам.-кмет на Варна: Получих заплахи за живота си
2 месеца след депозирането на заявление пред СГП, никой не ме потърси, за да бъда разпитан,...
08.09 | 16:00
-
24 г. по-късно: Нови разкрития за атентатите от 11 септември
"Сънди таймс“ разкрива в ексклузивен материал как Обединеното кралство е било принудено да...
08.09 | 15:30