SpaceX отново отложи полета до МКС 03.05 | 15:36
Най-ранната дата за историческия полет ще бъде 10 май

Американската аерокосмическа компания SpaceX съобщи в сряда (2 май), че малко вероятно е да изпълни планираното на 7 май изстрелване, което да изпрати първата частна космическа капсула Dragon до Международната космическа станция (МКС).
От SpaceX не посочиха нова дата за извършването на историческия опит, предаде AFP.
"Към момента изстрелването на 7 май изглежда невероятно", каза в изявление говорителят на компанията Кирстен Грантам. Стартът се отлага за втори път. Първоначалните планове предвиждаха Dragon да полети днес (3 май).
"SpaceX продължава да работи заедно с НАСА по процеса по софтуерно обезпечаване на кораба. Ще публикуваме изявление, щом определим нова дата за изстрелване", казва още Грантам.
Една от възможните дати за изстрелване е 10 май, но ако това не се случи, отлагането може да се проточи със седмица и повече, заяви говорителят на SpaceX. Очаква се новата дата да бъде обявена в петък (4 май).
Едно бъдещо успешно изстрелване ще превърне основаната от милиардера Елон Мъск компания в първия частен доставчик на товари до МКС.
Ако се окаже успешна, разработената от инженерите на SpaceX капсула Dragon ще може да изпраща в Kосмоса и хора – функция, която към момента се изпълнява единствено от руските кораби "Союз" след извеждането на американските совалки от експлоатация.
Водещи
-
След размяната на реплики между Борисов и Радев: МО призна - има проблем с 1 от системите на F-16
Командирът на ВВС Николай Русев обаче уточни, че това не означава, че самолетът е счупен
30.04 | 20:15
-
България - с най-голям дял на бедните
Това показват данните на европейската статистическа служба Евростат
30.04 | 20:00
-
ПФК Левски обяви рекордни приходи
Нетната печалба на клуба е в размер на 14.69 милиона лева за изминалата 2024 година
30.04 | 19:45
Най-четени
-
Зоните за почасово платено паркиране в София няма да работят на 1 май
На 2 май, 3 май и 5 май 2025 г. зоните за почасово платено паркиране ще работят нормално.
30.04 | 11:15
-
Балабанов: Не се казвам Асен Василев и не съм правил глупав План за възстановяване и устойчивост, заради който се чудим как да наредим бюджета
Балабанов е категоричен, че за да се свърши цялата планирана работа на правителството - трябва...
30.04 | 09:59
-
Кога преминаваме към електронна трудова книжка и какво да правим, ако сме изгубили хартиената
Къде можете да проверите с кои фирми работодатели сте имали сключени трудови договори:
30.04 | 08:45
-
Борисов е разпоредил "ликвидиране" на "Браво Пловдив" от властта в града под тепетата
Това заяви лидерът на ГЕРБ
30.04 | 15:10