Toshiba отчете силен ръст в печалбите 31.07 | 11:14
За последното тримесечие компанията е спечелила с 178% повече в сравнение с миналата година
Японският електронен конгломерат Toshiba публикува финансовите си резултати, които надминаха очакванията на анализаторите и изненадаха приятно акционерите на компанията. Оказва се, че за последното тримесечие (и първо за фискалната година на Toshiba) компанията е отбелязала ръст от цели 178% в оперативните си печалби.
Те се дължат най-вече на големите приходи, които звеното, занимаващо се с инфраструктурата на социалните мрежи, отчита на пазарите извън Япония. За сметка на това продажбите на чипове бележат спад, информира Reuters.
За тримесечието aприл-юни компанията е отчела приходи от 147 млн. долара. За сравнение, за същия период миналата година приходите са били в размер на 53 млн. долара. В онзи момент Toshiba и останалите японски компании все още се опитват да нормализират работата си, нарушена от земетресението и цунамито, връхлетели Япония в началото на годината.
Тези резултати надминават оценките на четирима анализатори, според които печалбите на компанията би трябвало да достигнат до близо 100 млн. долара.
Днес Toshiba e водещият производител на чипове в Япония и вторият в света производител на чипове за флаш памети от вида NAND. Най-голямата фабрика на компанията за паметови чипове е основен фактор във формирането на печалбите. В нея за момента се произвеждат чипове за iPhone, както и за много от хитовите в момента модели таблети.
Падащите цени на USB и паметовите карти в комбинация с пренасищането на пазара обаче накараха Toshiba да намали производството си на чипове с 30%.
Водещи
-
Румъния арестува ексдепутат за трафик на оръжие и замеси българин
Румънският военен министър обяви, че е имало опит да се купи влиянието му за 1 млн.долара, но...
12.11 | 18:00
Най-четени
-
НСО официално: Всички шофьори са длъжни да ни направят път!
Позиция на Националната служба за охрана:
12.11 | 12:45
-
Убиецът на Мая избяга при родителите си
Има и дребни глоби за паркиране – 20 лева, както и за забравени документи – 10 лв.
12.11 | 11:59
-
Борисов: Ако президентът не наложи вето на закона за "Лукойл", още на следващия ден ще назначим особен управител
Той коментира и думите на държавния глава, че ако целта на управляващите беше да не затвори...
12.11 | 09:59