Windows 10 е онлайн. Колко потребители обаче са ъпгрейднали? 31.07 | 15:01
Дебютна статистика от страна на Microsoft
Юзуф Менди от Microsoft разкри първоначалните резултати на Windows 10 в блога на компанията. Според споделената от него статистика вече 14 милиона потребители са ъпгрейднали към Windows 10, след премиерата на операционната система на 29 юли.
Юсуф допълва също, че не всеки, който е пожелал ъпгрейда, го е получил. А също, че разпространението ще продължи на фази в рамките на следващите няколко седмици.
Microsoft залага почти всичко на Windows 10, който трябва да върне интереса на масовите потребители към PC платформата и увеличи значително пазарният дял на компанията при мобилните операционни системи.
Според анализаторите обаче и двете неща най-вероятно няма да се случат. Тоест регресът при търсенето на PC-та ще продължи и Google и Apple ще останат основните играчи на пазара на мобилните операционни системи.
Минималните изкисвания на Windows 10 са както следва – процесор на 1 гигахерц, 1 гигабайт рам (2 за 64-битовата версия на OS-а) и 20 гигабайта свободно дисково пространство.
По думите на Mirosoft преходът към Windows 10 ще ви коства между 30 и 45 минути.
Window 10 съчетава в себе си най-доброто от Windows 7 и 8. Основните отличителни характеристики са новият Egde бразуър (който заменя вехтия Internet explorer), спътникът Кортана (който все още не е достъпен за България), както и по-добри и модерни приложения и производителност.
Водещи
-
Проф. Даниел Вълчев предупреди: Вървим към всевластие на парламента
Колкото повече агонизира държавата, толкова по-голяма вълна ще се вдигне, смята той
08.11 | 18:00
-
Не чакайте сериозни студове до средата на месеца
Това прогнозира климатологът Симеон Матев
08.11 | 17:00
-
Избраха Николай Денков за зам.-председател на "Продължаваме Промяната"
Днес се проведе Национален съвет на партията
08.11 | 16:40
Най-четени
-
Архангеловден е: Ето какво се прави, а какво е забранено
Вижте и кой празнува Имен ден днес
08.11 | 09:00
-
Промени в движението днес заради вечното дерби
Мачът започва в 15 ч. на националния стадион "Васил Левски", очакват се 30 000 зрители
08.11 | 11:40
-
Кристалина Георгиева: С въвеждането на еврото България ще стане по-привлекателна за инвеститорите
По думите ѝ предложеният бюджет защитава фискалната стабилност
08.11 | 13:00