Zamunda попадна под прицела на САЩ 21.09 | 10:24
Щатският конгрес вкара популярния торент сайт в черния си списък за тази година

Популярният български торент портал Zamunda попадна в черния списък на Американския Конгрес на сайтовете, които нарушават авторските права, съобщава руската Риа Новости.
В документа, създаден от работна група конгресмени, българският сайт и затвореният наскоро украински Demonoid са посочени като аналози на руски торент портали. В черния списък за тази година присъства дори една социална мрежа – руската "Вконтакте".
В анализа си работната група на Конгреса за противодействие на международното пиратство определя Русия, Украйна и Китай като най-благоприятните страни в света за нарушителите на авторски права. Авторите на доклада съветват щатското правителство да обърне специално внимание на проблема с пиратството в Швейцария и Италия.
"Недостатъчното спазване на правата върху интелектуалната собственост в тези страни носи сериозни вреди на американските автори и като цяло на нашата икономика", се казва в документа.
Съставителите на документа отчитат, че Италия и Швейцария за първи път попадат в черния списък, докато Русия, Украйна и Китай са били първенците по нарушаване на авторските права в миналогодишния доклад. По мнението на конгресмените Канада и Испания, които в миналото са попадали в подобни списъци, днес отчитат значително подобрение в защитата на авторските права.
В началото на август украинските власти затвориха един от най-популярните международни торент сайтове – Demonoid. Тогава събитието съвпадна с първото официално посещение на украинския вицепремиер Валери Хорошковски в САЩ. Това породи коментари, че ударът срещу Demonoid е бил подарък за щатското правителство.
Водещи
-
В бюджета на НЗОК: Предвижда се здравната вноска да остане 8%
И още - запазва се и правилото, че отсъствието по болест първите два дни се плаща от...
19.03 | 20:40
-
Астронавтите, прекарали 9 месеца в Космоса, ще се учат да ходят отново
Бъч Уилмор и Суни Уилямс ще трябва да преминат продължителна рехабилитация
19.03 | 20:20
-
Лихвите по кредити и депозити няма да се променят след въвеждането на еврото
Това увериха от финансовото министерство на официалната страница за приемане на еврото в...
19.03 | 20:00
-
Емили Тротинетката прецакана заради протестите в Сърбия
В съседната ни страна, където тявъзнмерява да се оперира за смяна на пола, замразят плановите...
19.03 | 19:45
Най-четени
-
Костадинов: В Народното събрание има 5 управляващи партии, 3 патерици и само една истинска опозиция
В публикацията си лидерът на "Възраждане" посочи и друг случай от същия ден, когато опозицията...
19.03 | 10:59
-
Изравнителните сметки за и топла вода могат да бъдат забавени с повече от месец
"Тази възможност я има, но никой не се възползва от нея и е логично".
19.03 | 11:59
-
Тровят умишлено дърво в идеалния център на София – това е пореден такъв случай
Първият човек, който забелязва пропитото дърво с гориво, както и следите от разлятата течност...
19.03 | 09:59