Ето на колко градуса е най-правилно да настроите климатика в зноя 19.07 | 09:15
Изборът на климатик е строго индивидуален за всяко помещение. Без значение къде ще бъде монтирана машината обаче - ниско долу или до тавана, филтърът й трябва да се почиства редовно, както и ламелите под него

Правилното използване на климатика ни гарантира комфорт през горещите дни. Все пак съществуват неписани правила за правилната му експлоатация. Експертите съветват през зимата в помещенията да се поддържа температура от 22 градуса, през лятото - между 25 и 27, като най-добре е те да са с 5-6 градуса по-малко в сравнение с външната температура.
Изборът на климатик е строго индивидуален за всяко помещение. Без значение къде ще бъде монтирана машината обаче - ниско долу или до тавана, филтърът й трябва да се почиства редовно, както и ламелите под него.
При избора на климатик всяка стая се разглежда индивидуално - брой и размер на прозорците, каква е дограмата, има ли изолация в помещението, има ли външни стени. Разликата между инвентора и хиперинвентора е много малка. Обикновеният климатик се включва изведнъж на 1 киловат и работи докато достигне температурата, докато инвенторът се включва и бавно увеличава оборотите си, за да няма натоварване на електрическата мрежа, достига до някакъв максимум и си поддържа тази температура, обясняват специалистите.
Климатиците не бива в никакъв случай да работят на минимум или на максимум.
Водещи
-
Диана Дамянова: Избори в следващите месеци са въпрос на политическо оцеляване за Радев
"Борисов и Пеевски са твърдо решени да не допуснат предсрочен вот", категорична е тя
18.08 | 18:00
-
Украйна спря петрола за Централна Европа
Това съобщ министърът на външните работи и външната търговия на Унгария Петер Сийярто в...
18.08 | 17:45
-
Бивш директор в Google с плашещо предупреждение за близкото ни бъдеще
Идва 15-годишна дистопия*, твърди Мо Гаудат
18.08 | 17:30
-
"Биг Брадър" се завръща на малкия екран през септември
15 съквартиранти влизат в риалитито на 21-и
18.08 | 17:15
Най-четени
-
Катастрофа с тирове на един от входовете за Пловдив затапи АМ "Тракия"
Задръстването е над 5 километра
18.08 | 10:30
-
Запали се сметището в пловдивско село
Сигналът за пожара е подаден към 05:30 ч. в понеделник
18.08 | 10:45
-
Омбудсманът внася в НС искане за назначаване на свой заместник
В петък се проведе изслушване на трите кандидатки за поста - Деница Димитрова, Марина Кисьова...
18.08 | 09:45