Как Google смята да поправи браузъра Chrome 15.06 | 17:39
Проблеми, които не са фатални, но определено дразнещи

Компютърната версия на браузъра на Google, Chrome, страда от два сериозни проблема. Първият е, че изисква твърде много рам памет, докато вторият се състои в уменията му да изцежда батерията на мобилните PC-та с бесни скорости.
За щастие Google явно знае за проблемите на своя продукт и е твърдо решен да ги отстрани.
В своя Google + публикация един от водещите софтуерни инженер на Chrome сподели количеството очаквани промени по браузъра, които би следвало да редуцират работата на процесора (а от там и увеличат живота на батерията).
Табовете, които не се използват, вече няма да се ползват със същия приоритет, характерен за тези, които са на преден план (подход, който мобилните браузъри проповядват от години). Подобна стъпка ще намали изискванията към CPU-то с до 2/3 при някои страници. Например при резултатите от търсене.
Google вече предлага в бета версиите на Chrome и "по-маловажните" Flash плъгини да не се стартират, освен ако потребителят на кликне върху тях – козметична промяна, която би следвало да има осезаемо (положително) влияние върху производителността.
С подобни стъпки Google иска да задържи короната си на най-популярен и бърз браузър в световен. Основните конкуренти на компанията са Firefox на Mozilla, Safari на Apple и предстоящият Edge на Microsoft.
Водещи
-
Защо да пием кафето с дафинов лист?
12.03 | 19:15
-
Учен от Харвард доказа с формула: Има Бог!
Това новаторско откритие опитва да обедини невидимата граница между наука и духовност и...
12.03 | 18:45
-
Увеличават осигуровките за пенсия общо с 3% до 2028 г.
пише в актуализираната средносрочна бюджетна прогноза на Министерство на финансите за...
12.03 | 18:30
-
220 бензиностанции в Гърция - замесени в схема за измами
Арестувани са 61 души, а властите са иззели 500 000 евро в брой
12.03 | 18:15
Най-четени
-
Новата минимална заплата в Гърция удари рекорд
Съседката ни продължава да повишава доходите си, докато България остава на последно място в ЕС
12.03 | 15:30
-
Трагичен инцидент отне живота на двама абитуриенти на 18 години при тежка катастрофа
По случая е образувано досъдебно производство, което ще изясни всички обстоятелства около...
12.03 | 09:59
-
Екатерина Михайлова: Тръгнали сме към дъното
Особено критично проф. Михайлова се отнесе към писмото, изпратено от прокуратурата до...
12.03 | 09:15
-
Експерти: Вотът е опорочен, конституционен преврат, да се хвърли държавата в хаос изглежда провокирано
Заради истерията около предишните избори е започнат процес, който никой не е знаел къде ще...
12.03 | 10:15