Китай отвърна на обвиненията на Google 06.06 | 14:32
Чрез медийния си официоз Пекин предупреди американската компания, че се превръща в политическа маша

Интернет компания номер едно в света Google се превръща в политически инструмент, твърди най-големият китайски ежедневник "Народен вестник", цитиран от Ройтерс.
Гневът на официоза на Китай беше предизвикан от твърденията на Google, че опитът за пробив на Gmail в търсене на информация за китайски активисти за човешките права, китайски журналисти и американски политици, е дошъл от азиатската държава.
Китайското външно министерство вече отрече обвиненията на Google, а сега "Народен вестник" обвини интернет компанията, че нарочно всява негативизъм по адрес на Китай, намеквайки за участие на Пекин в кибер атаките.
Преди няколко месеца Google частично се изтегли от китайския пазар заради цензурата в Китай. Не е и учудващо, че след този ход китайската Baidu печели все повече позиции на китайския пазар – най-големият в света, с 450 млн. потребители.
Водещи
-
По пет почивни дни за Коледа и Нова година
Ако пуснете отпуска за двата работни между празниците, общо стават 12
11.10 | 18:00
-
Дончева: Пеевски може да се стреми към върха, но над 4000 метра има специален кастинг
Предсрочен вот не е изключен, смята тя
11.10 | 17:20
-
Венета Райкова каза защо и докога не е на екран
11.10 | 17:00
Най-четени
-
Фандъкова: Има много сериозна криза с боклука
Всички трябва да помогнат тя да се реши, заяви бившият градоначалник на София
11.10 | 13:20
-
НОИ с важен апел и предупреждение във връзка с еврото
Вижте как да се предпазите от измами
11.10 | 12:40
-
Премиерът обеща на военните 10% увеличение на заплатите
Росен Желязков е в Шумен за празничното полагане на клетва на курсатите
11.10 | 15:30