Опция във Facebook е обявена за незаконна в Германия 03.08 | 14:32
Tag Suggestions автоматично засича лица върху снимките на потребителя, като му предлага да отбележи приятелите си върху тях

Новата услуга на Facebook Tag Suggestions, която автоматично засича лица върху снимките на потребителя и след това му предлага да отбележи приятелите си върху тях, беше обявена за незаконна в Германия.
Според германските власти новата услуга създава проблеми по отношение на правото на защита на личната информация, тъй като технологията запазва уникални биометрични данни и реално с тях разполагат хора, които не са оторизирани по закон.
"Ако Facebook реши да поддържа услугата, то биометричните данни трябва да се пазят от техен сървър, само ако потребителят изрично даде съгласиието си", коментира Йоханес Каспар, служител в Бюрото за защита на личните данни в Хамбург.
Ако Facebook не се съобрази с предписанието и не спре услугата за територията на Германия, германските власти са готови да отнесат въпроса в съда, пише Local.de. Това включва и глоба от до 300 хил. евро.
Водещи
-
Предлагат потребителска такса за джипито да стане 3,90 лв.
За това настояват от Националното сдружение на общопрактикуващите лекари в България (НСОПЛБ)
03.10 | 21:00
-
Властите в шок: "Елените" в руини!
Делегацията инспектира района около „Форт Нокс привилидж“ в курортното селище, където живота...
03.10 | 20:45
-
Крум Зарков: Казусът "Сарафов" има потенциал да свали правителството
Ситуацията му е невъзможна и неудържима, смята бившият правосъден министър
03.10 | 20:30
-
Нови два самолета F-16 Block 70 пристигнаха в България
За това съобщиха от Министерството но отбраната
03.10 | 20:15
Най-четени
-
Алгафари с ключов извод: Пеевски иска стабилна държава
Посланието на Пеевски към Радев
03.10 | 10:15
-
Евродепутатите от 4 групи в ЕП гласуват срещу Урсула фон дер Лайен
ЕП ще гласува вот на недоверие следващия четвъртък
03.10 | 14:30
-
Нов протест на млади лекари с искания за достойно заплащане и условия на труд
"Исканията ни не са само финансови. Искаме истински реформи в системата", заяви д-р Даниел...
03.10 | 16:15