Това ли са дисплеите на бъдещето? 24.11 | 09:33
Дават нов живот на смартфоните и „умните“ часовници?

Добре известно е, че моментните дисплеи на най-популярните мобилни устройства в световен мащаб – смартфоните - харчат голяма част от енергийните запази на батерията. Поради тази причина потребителите обикновено намаляват значително яркостта им, за да пестят споменатата батерия.
Bodle Technologies обаче вярва, че ще може да превърне дисплеите в несъстоятелна пречка за изразходването на батерията. Компанията разработва технология, която ще използва електрически импулси за създаването на живи, високотехнологични дисплеи, които не изискват никакво захранване и могат да бъдат използвани безпроблемно дори на пряка слънчева светлина. Споменатите импулси ще бъдат изпращани към материали с гъвкави прозрачни слоеве.
Очаквано, голяма част от технологията, върху която работи Bodle Technologies, все още е засекретена.
"Можем да създадем изцяло нов пазар", твърди един от ръководителите на проекта Др. Хосеини.
"Днес всеки трябва да зарежда смарт часовника си всяка вечер, което забавя по-бързото усвояване на продуктите. Ако обаче разполагате със смарт часовник, който не се нуждае от много енергия, ще можете да го зареждате веднъж седмично.", допълва същият.
Материалите, които използват инженерите на Bodle Technologies, ще помогнат за създаването на smart прозорци. Последните през 2017 година по думите на Bodle ще бъдат пазар за 2 милиарда долара.
Технологията обаче все още е в ранен стадий на разработка и никой от едрите риби според Bodle не е проявил голям интерес що се отнася до скорошна продукция.
Водещи
-
Митов:За мен това е чиста проба саботаж на въвеждането на еврото в България.
Министърът посочи, че до преди два часа искането на президента не е било внесено в парламента,...
12.05 | 17:59
-
Стотици кулинарни майстори ще участват във Фестивал на баницата във Врачанско
По традиция кулинарните шедьоври ще бъдат разделени в три категории - солена, сладка и...
12.05 | 17:40
-
Хотелиери и ресторантьори недоволни от ремонтите по пътя към морето
По този начин според организацията държавата работи за конкурентните ни съседни дестинации...
12.05 | 17:20
-
Прокуратурата разследва Конституционния съд за касирането на изборите
Наблюдаващият прокурор Виолета Марчева от отдел "Специализиран" на СГП е преценила, че има...
12.05 | 16:59
Най-четени
-
Алгафари за референдума: Баба Пена и бай Хасан не трябва да бъдат питани за еврозоната
Това заяви пиар експертът Нидал Алгафари по темата с референдума за еврозоната, иницииран от...
12.05 | 13:30
-
Няма българска череша и няма да има тази година, категоричен е доцент Димитър Сотиров
Овощар: Ако клиентите не купуват череши, търговците ще свалят цената
12.05 | 10:15
-
Зафиров: Референдумът за еврото въобще не трябва да влиза в Народното събрание
„Ние сме за всенародни допитвания, но те трябва да отговарят на правовия ред, законността и...
12.05 | 12:57
-
Румен Радев внася в НС предложението си за референдум за еврото
Партиите в парламента са на различни позиции
12.05 | 09:15