Германия разгроми Шотландия в откриването на Евро 2024 15.06 | 09:15

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман играха невероятно и не оставиха шанс на "поличките" с 5 гола срещу 1 на противника

От iNews

Германия разби Шотландия с 5:1 в откриването на Евро 2024, което се състоя на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен късно снощи.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман изиграха невероятно първо полувреме, в което тотално надиграха своя противник и изковаха заслужена класическа преднина.

Флориан Вирц откри резултата в десетата минута, а малко след това Джамал Мусиала завърши атрактивно бърза акция на своите. В края на първото полувреме Кай Хаверц вкара от дузпа, а малко преди това Портиъс беше изгонен с директен червен картон за грубото си нарушение срещу капитана на Маншафта Илкай Гюндоган, предаде gol.bg.

Темпото след паузата очаквано не беше толкова високо, но пък влезлият като резерва Никлас Фюлкруг реализира зрелищен гол в 68-ата минута. В 87-ата минута Антонио Рюдигер си заби автогол, но в 93-ата минута Емре Джан оформи крайното 5:1 с шут от дистанция.

Така Германия стартира ударно домашния шампионат и без съмнение вече е сред големите фаворити за спечелване на титлата.

Днес е двубоят между другите два отбора в групата –Унгария и Швейцария.