Хайде пак на матура 30.08 | 09:32
Това е вторият задължителен изпит за зрелостниците
Вторият задължителен държавен зрелостен изпит от септемврийската сесия ще се състои днес и тестовете за него се генерираха в 7:00 часа сутринта. Това съобщава пресцентърът на Министерството на образованието и науката.
За изпита са подадени заявления от 8955-ма зрелостници. Най-голям интерес има за явяване на матурата по география и икономика - от общо 4750 зрелостници, по биология и здравно образование - от 2007 зрелостници, и по философски цикъл - от 1242-ма зрелостници.
От МОН уточняват, че скалата за оценяване на матурите е утвърдена за цялата учебна година и сега ще се прилага същата скала като на майската изпитна сесия. Националните комисии за оценяване на сегашните матури включват 129 учители и университетски преподаватели.
Срокът за оценяване на изпитните работи е до 10 септември, а резултатите трябва да се обявят не по-късно от 13 септември.
Вчера се състоя първият задължителен държавен зрелостен изпит по български език и литература от септемврийската сесия.
Водещи
-
Случаят "Баба Алино": От „Форест клуб“ с възражения срещу всички констативни актове, издадени за сградите в комплекса
Ние вярваме в закона и в прозрачността на процеса, заявяват оттам
19.06 | 21:00
-
"Прогресивна България" има най-много спонсори, ГЕРБ-СДС – нито един
Най-щедрият дарител е Тихомир Андонов, който е помогнал на ДПС със 100 000 евро
19.06 | 20:45
-
Обвиниха 73-годишен преподавател за блудство с дете
Пострадалата споделила за случилото се на майка си
19.06 | 20:00
Най-четени
-
Партиите с критики към Радев: Заявката за вето върху санкциите срещу Русия е грешка
Той коментира изказването на премиера Румен Радев в четвъртък, че България ще поиска руският...
19.06 | 12:30
-
Старите водомери и топломери ще "помпат" сметките от януари
Разходи за сметка на потребителите
19.06 | 10:45
-
Мерц e против нов съвместен дълг на ЕС
Германският канцлер се обяви за орязване на разходите и по-скромен бюджет за периода 2028–2034...
19.06 | 13:30