Хванаха група, обирали домове по селата 11.05 | 14:04
Групата е атакувала сезонно обитаеми къщи в селата Дреновец и Тополовец, Видинско
С полицейска мярка за срок до 24 часа в РУП-Белоградчик са задържани петима жители на с. Дреновец, съобщават от пресцентъра на МВР. Повече от месец криминалисти от ОДМВР-Видин и служители от РУП-Белоградчик наблюдавали петчленната група в хода на разследване за извършени домови кражби в селата Дреновец и Тополовец, общ.Ружинци.
При извършени вчера (10 май) процесуално-следствени действия, с разрешение на Районен съд-Белоградчик, са претърсени жилищни сгради, стопански постройки и моторни-превозни средства, ползвани от петимата мъже.
Открити и иззети са множество електрически уреди – телевизор, тостер, ютии, печки, кафеварка, котлони, инструменти, палатки, ел. двигател, помпи, кабели, удължители, кухненска посуда, килими, одеала, метални битови предмети и др.
Изяснено е, че вещите са отнети от частни имоти във времето от февруари до май т.г.. В дома на М.Х. е открит и иззет газов пистолет "Екол” с интервенции по цевта (свалена муфа) и две кутии с общо 59 патрона различен калибър.
По случаите в РУП-Белоградчик са образувани досъдебни производства. Работата по изясняването и документирането на цялостната престъпна дейност на петтимата задържани продължава.
Водещи
-
Споровете около Киевската декларация (ОБЗОР)
Според кабинета не сме поели ангажимент, а сме отправили послание
17.07 | 21:00
-
Имотният данък може да се вдигне с до 30%
Подготвя се актуализация на данъчните оценки, но новата формула и размерът на увеличението още...
17.07 | 20:45
-
Шампионски пръстени за първите на Мондиала от ФИФА
Бижутата ще бъдат персонализирни и връчени на победителите по-късно
17.07 | 20:30
-
Проф. Александър Сивилов: Да не позволяваме демокрацията да изчезне
За съжаление, обществата не са станали по-активни, разумни или критични
17.07 | 20:15
Най-четени
-
Кипър ще произвежда стерилни мъжки комари
Екологичен метод ще замести масовото пръскане с инсектициди в Европа
17.07 | 12:59
-
"Харчим най-много в ЕС за МВР": Дацов критикува липсата на реформи
Той посочи, че разходите за сектора у нас надхвърлят средните за Европейския съюз с над 30%.
17.07 | 09:45
-
Англия и Уелс либерализират правилата за сключване на брак
Но церемонии, считани за "трикове", които рискуват да омаловажат правния акт на брака, няма да...
17.07 | 09:30
-
Георги Татарски е новият изпълнителен директор на „Булгаргаз“
Той ще заеме длъжността до провеждането на нова конкурсна процедура
17.07 | 12:45