Левски изпусна първа победа в контролите 12.02 | 17:16

"Сините" направиха 1:1 с Жалгирис

От Божидар Азманов

Левски не успя да спечели и четвъртия си мач от подготвителния лагер в Кипър. Днес "сините" завършиха при 1:1 с литовския Жалгирис.

Футболистите на Антони Здравков показаха по-добър футбол през почти целия двубой и поведоха чрез Даниел Димов в 27-а минута. Бранителят бе точен с глава след центриране на Кевин Бру от корнер.

Девет минути преди последния съдийски сигнал обаче Жалфирис успя да изравнисъщо след попадение с глава, дело на Швелюга. Грешката при гола във вратата на Левски пък бе основно на централния защитник Павел Чмовш.

Така Левски остава без победа от контролите по време на лагера в Кипър и от началото на годината е записал само един успех - срещу Черноморец (Бургас) по време на първия лагер в Созопол.

На Острова на Афродита столичани имат три поражения, а днешния резултат е първото им равенство.

Следващия мач на Левски е срещу руския Урал на 15 февруари, събота, а в неделя "сините" се прибират в България.

Срещу Жалгирис Тони Здравков реши да заложи на вратата на Горан Блажевич, а пред него в защита стартираха Дъстли Мюлдер, Даниел Димов, Павел Чмовш и юношата Мики Орачев.

В средата на терена бяха разположени Станислав Ангелов, Кевин Бру и Владимир Гаджев. Атаката поведе Димитър Макриев, който бе подпомаган по фланговете от Мирослав Иванов и Пламен Крумов.

По време на двубоя  наставника на Левски направи само четири промени. На мястото на Макриев влезе Цветан Генков, Ангелов бе заменен от Борислав Цонев, Брю от другия близнак - Радослав, а Миро Иванов от юношата Владислав Мисяк.