Железничарите тръгват отново на протест 17.05 | 13:00
В края на месеца се организира митинг пред Министерството на транспорта

Тежката ситуация в БДЖ предизвика железничарите у нас отново да излязат на протест.
Решението за протеста беше взето от Координационният съвет на Синдиката на железничарите в България (СЖБ), като митингът ще се проведе пред сградата на Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията на 30 май (сряда), от 13:00, съобщават от КНСБ.
Според съобщението на железничарите протестът се организира по три причини – унищожаването на българската железница, искането да се запазят работните места в сектора и да се запазят социалните придобивки при пътуване на българските железничари, членовете на техните семейства и на пенсионерите от системата на железопътния транспорт.
Освен протестът, от днес, 17 май, стартира подписка във всички региони на страната в подкрепа на исканията. Има и готовност да се проведат регионални протестни митинги.
В неделя, 13 май, министърът на транспорта Ивайло Московски заяви, че още съкращения в БДЖ ще има – още 250-300 души, като това се налага заради приватизацията и съответно преструктурирането на "Товарни превози".
Дотук 1200 души са напуснали железниците, 500 са съкратени, казва Петър Бунев, председател на Синдиката на българските железничари.
Водещи
-
Правителството планира по-строги санкции при злоупотреби с цените заради еврото
КЗП получава нови правомощия за контрол на цените до края на 2026 година
22.07 | 17:59
-
БНБ регистрира над двадесеткратно увеличение на неистинските банкноти от 100 лева
Намаляване на парите в обращение
22.07 | 17:20
-
Кремъл Дмитрий Песков заяви днес, че няма основания да се очакват чудеса на третия кръг на преките руско-украински мирни преговори
Изявлението бе направено часове преди планираната за утре среща в Истанбул между делегациите...
22.07 | 17:00
Най-четени
-
Алгафари отсече: Пеевски и Ново начало имат огромна политическа тежест
Тези, които "ревяха - като Бабикян и адвокат Николайчо Хаджигенов, се оказаха много малки, за...
22.07 | 11:15
-
"Върнете ми държавата": Кой беше Тодор Славков
Много често неофициално е наричан Малък Тошо.
22.07 | 12:30
-
Светският хроникьор и пиар Евгени Минчев се сбогува с Тодор Славков
"Лек, ранен полет в безвремието, Тошко.
22.07 | 09:59
-
България ще получи 22 милиарда евро от бюджета на Европейския съюз за периода 2028-2034 година
Реформите, които България трябва да изпълни, ще се определят от българското правителство и ще...
22.07 | 13:30