Бъдещето на MySpace дойде на дневен ред в News Corp. 16.03 | 17:42
Водят се преговори с потенциални купувачи
![Бъдещето на MySpace дойде на дневен ред в News Corp.](http://inews.bg/pictures/107510_1004.jpg)
Американската компания News Corp. започна планирания процес по взимане на решение за бъдещето на MySpace. Това е съобщил Джонатан Милър, ръководител на подразделението на групата за дигитални медии, цитиран от Блумбърг.
"Опитваме се стратегически да разберем какво да правим с MySpace”, е казал Милър по време на конференция в Абу Даби.
News Corp., която през 2005 г. плати за придобиването на MySpace 580 млн. долара, може в крайна сметка да продаде базираната в Калифорния компания за сума между 50 млн. до 200 млн. долара. Такова е мнението на представители на социалната мрежа MocoSpace, която е потенциален купувач.
В края на миналата седмица от MocoSpace обявиха, че News Corp. се е съгласила на разговори за евентуална продажба.
Компанията на Рупърт Мърдок обмисля различни възможности за MySpace, след като сайтът беше задминат по посещаемост и регистрирани потребители от Facebook. През януари групата обяви, че ще съкрати около 500 работни места в MySpace, или близо половината от работещите там.
Водещи
-
Росен Желязков назначи четирима зам.-министри
13.02 | 21:00
-
Полицията моли за съдействие: Виждали ли сте тази жена?
81-годишната Марийка Христова от Разград страда от деменция
13.02 | 20:45
-
Джартов: Системата BG-Alert ще бъде тествана през април
„Предстои да бъде разработена стратегия за готовност при бедствие на ЕС”, каза директорът на...
13.02 | 20:30
-
Карбовски: Смешните европейци си искат войната!
Тия хора са идиоти от български тип - те хем нямат оръжие да воюват, хем нямат хора, годни за...
13.02 | 20:15
Най-четени
-
Мъж беше нападнат до НДК, задържаните са криминално проявени (ОБНОВЕНА)
Все още се изяснява какъв е поводът за агресията
13.02 | 15:00
-
Столична община мобилизира 75 снегопочистващи машини за справяне със зимната обстановка в столицата
Специален режим на Витоша
13.02 | 08:54
-
Борисов: Ние сме за пазарна икономика, пазарът определя цените, всеки има да прави бойкоти, каквито иска
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира пред медиите бойкота на хранителните вериги днес.
13.02 | 10:30
-
Журналистът коментира първия контакт между Тръмп и Путин
"След първия официален разговор на Тръмп с Путин пред Украйна се очертаха три основни...
13.02 | 10:45