И прокуратурата погна сделката с дюните при Несебър 04.01 | 13:04
Окръжната прокуратура в Бургас се е самосезирала и извършва проверка

Окръжната прокуратура в Бургас проверява казуса с продажбата и строителството върху терена от 29 декара край Несебър.
Проверката е започната вчера (3 януари), като обвинението се самосезира по повод публикации в медиите, каза говорителят на Апелативната прокуратура в Бургас Йовита Григорова пред iNews.
Преписката е образувана по повод информацията за започнало строителство край кв. "Черно море", конкретно в пясъчните дюни в зона "А" край Несебър.
Ще се проверява законосъобразността на административните актове, издадени от местната власт, като ако се установят данни за нарушения на държавната администрация, случаят вече ще е от компетенциите на прокуратурата в София.
Скандалът около терена в Несебър гръмна малко преди Нова година. Тогава еколози алармираха, че багери подготвят за строителство терен от 29 декара, който е защитената местност, част от "Натура 2000".
Впоследствие стана ясно, че земята е продадена от Министерството на земеделието и храните, без конкурс. Сделката е подписана от заместничката на Мирослав Найденов Светлана Боянова, която обясни, че парафирала, защото под документите стояли 15-ина подписа на експерти от ведомството.
Земята е купена от тъста на Борислав Михайлов срещу 1,140 млн. лева плюс още 2 млн. лева за инвестиционния проект, който впоследствие я продава на компания, която се кани да започне строителство.
В момента всякакви работи върху имота са прекратени, докато не приключи проверката на междуведомствената комисия, която проверява случая с продажбата на земите от горския фонд на земеделското министерство.
Водещи
-
Правителството планира по-строги санкции при злоупотреби с цените заради еврото
КЗП получава нови правомощия за контрол на цените до края на 2026 година
22.07 | 17:59
-
БНБ регистрира над двадесеткратно увеличение на неистинските банкноти от 100 лева
Намаляване на парите в обращение
22.07 | 17:20
-
Кремъл Дмитрий Песков заяви днес, че няма основания да се очакват чудеса на третия кръг на преките руско-украински мирни преговори
Изявлението бе направено часове преди планираната за утре среща в Истанбул между делегациите...
22.07 | 17:00
Най-четени
-
Алгафари отсече: Пеевски и Ново начало имат огромна политическа тежест
Тези, които "ревяха - като Бабикян и адвокат Николайчо Хаджигенов, се оказаха много малки, за...
22.07 | 11:15
-
"Върнете ми държавата": Кой беше Тодор Славков
Много често неофициално е наричан Малък Тошо.
22.07 | 12:30
-
Светският хроникьор и пиар Евгени Минчев се сбогува с Тодор Славков
"Лек, ранен полет в безвремието, Тошко.
22.07 | 09:59
-
България ще получи 22 милиарда евро от бюджета на Европейския съюз за периода 2028-2034 година
Реформите, които България трябва да изпълни, ще се определят от българското правителство и ще...
22.07 | 13:30