Найденов сръчка президента - иска КСНС за етническия мир 19.02 | 12:09
Президентът има основание да свика КСНС за етно-религиозния мир в страната, смята военният министър

Президентът има основание да свика Консултативния съвет по национална сигурност (КСНС) за етническия мир в страната. Това заяви министърът на отбраната Ангел Найденов.
Според него фактът, че вече има обръщения на премиера и президента, вече сам по себе си е достатъчно показателен. Важен фактор е и загрижеността, което личи от текстовете на обсъжданите днес декларации в парламента и ангажираността на парламентарните групи по проблема, посочи военният министър.
Според него свикването на КСНС по темата за етническия мир е много по -местно, отколкото обсъждането на теми на подобни съвети като усвояване на еврофондовете.
По думите му има всички основания да се притесняваме, особено когато подобна тема се използва от гледна точка на политически пристрастия или амбиции.
"Не зная дали хората, които експлоатират тази тема, си дават сметка, че стоим върху буре с барут и в този случай всички трябва да подхождаме изключително внимателно - към коментара, отношението и към ползването на езика и изразните средства", коментира Ангел Найденов.
Министърът отхвърли твърденията, че е имало договаряне "на тъмно" по отношение на изграждането на преградното съоръжение на българо-турската граница. Той подчерта, че има становище на Агенцията за обществени поръчки, което е публикувано на сайта за обществените поръчки и всеки може да поиска и да види информация за фирмите.
Найденов обясни, че има решение на Министерския съвет, текстове по Закона за обществените поръчки, който позволява, на базата на маркетингово проучване, да бъдат поканени фирми и да се уточнят условията за доставките, да се сключат договорите и да се започне доставката на материали.
"Що се отнася до цените, лесно може да се сметне колко струват например 600 км режеща тел. Общата цена на доставката на материалите е осем милиона и седемдесет и пет хиляди лева", посочи Ангел Найденов.
По думите му не е толкова трудно да се изчисли дали има надписване, или няма надписване и всичко това може да стане ясно след финансова ревизия, която вече е започнала.
Водещи
-
10-процентов ръст на разходите за заплати в бюджетния сектор през 2026 г. искат от КНСБ
От синдиката настояват правителството да предприеме действия за транспонирането на две ключови...
27.07 | 14:00
-
Аръков ще снима свой сериал за Нова
Актьорът има концепцията за него от няколко години и дори е бил на косъм да започне с...
27.07 | 13:40
-
Илон Мъск е в списъка "Епстийн"?
Това твърди Гилейн Максуел - бивша любовница на педофила Джефри Епстийн, който е бил и неин шеф
27.07 | 13:20
-
Парите не са само статут и сигурност, могат да бъдат опасни
Ако не ги обичаме, започваме да се страхуваме от тях, каза психологът Елена Ангелова-Димитрова
27.07 | 13:00
Най-четени
-
Астрофизик: 5 доказателства, че има живот след смъртта
27.07 | 12:00
-
Дайнов: Нови протести са възможни през октомври
Кабинетът ще падне тогава, когато Пеевски реши, че е подготвил достатъчно властова база, така...
27.07 | 10:20
-
Лимони и ябълки поскъпват на борсата
Повечето зеленчуци поевтиняват, сочат данните на ДКСБТ
27.07 | 11:00