Полицията арестува пиромани, но палежите на коли не спират* 18.12 | 09:50
Снощи отново имаше запалени автомобили

Два автомобила са горели тази нощ в столицата, съобщиха за Агенция "Фокус” от пресцентъра на МВР.
Сигналът е подаден към 1.28 часа през нощта. На ул. "Кукуш” са горели са Opel и Ford. Други два автомобила са били спасени от огъня. Няма пострадали при инцидентите.
БНР пък съобщава за три подпалени автомобила през изминалата нощ - един в квартал "Младост 3", един във Волуяк и един в Перник.
Първият сигнал за опожарен автомобил е подаден от Перник около 1 ч. Два часа по-късно е запалена кола и във Волуяк. Около 4.30 ч. е последният сигнал, подаден в пожарната, за опожарен автомобил. Той е с адрес в столичния квартал "Младост 3". Инцидентът там е станал пред блок 328. Няма задържани.
Същевременно, след като вече близо 50 коли изгоряха в столицата, столичани се вдигнаха на опълчение срещу подпалвачите. Доброволци патрулират около блоковете по график, за да опазят колите си, съобщава bTV.
Ако не се пазиш сам, не само полицията, но и Господ няма да те опази от пироманите - така казват в един от крайните квартали на София, където мъжете в блока патрулират от седмица. За да не превърнат паркинга си в мишена на подпалвачите, държат да са анонимни.
Идеята за опълчението се родила в кварталната кръчма след серийните палежи. Затова опълченците са в бойна готовност всяка нощ.
Блокът е оборудван и с камера, която се включва около 23:00 часа, а записите се гледат от доброволците сутринта. До момента не са засекли нищо подозрително в района, но се заканват, че ако видят съмнителен непознат около колите, ще го линчуват.
В случай, че пироманите продължат да палят коли, опълчението в блока е готово да дава извънредни дежурства по празниците.
iNews припомня, че на 16 декември полицията е задържала 29-годишен мъж, свързан с палежите в София. Арестуваният е криминално проявеният Юлиан Ковачки. Той е заловен е в столичния квартал "Младост".
По данни на МВР задържаният се е провалил на детектор на лъжата. Вероятно той ще бъде обвинен само за палежите в квартал "Младост".
За около месец и половина в София бяха опожарени повече 40 автомобила в различни квартали на града. В разследването на случаите дори се включи ДАНС. Председателят на Парламентарната комисия за контрол на ДАНС Димитър Дъбов коментира, че агенцията проверява опасения за тероризъм при тези случаи.
В нощта на 10 срещу 11 декември беше арестуван и 33-годишният Владислав Николов, известен с прякора Куката. Той е заподозрян за съпричастност към случая и палежи в кв. "Западен парк".
На 14 декември пък МВР съобщи, че при масова акция на столичните полицаи са задържани 63-ма души за различни престъпления. При четирима е открита съпричастност към случаите за палежите в града.
В хода на операцията бяха проверени 1200 коли. 2600 души, сред които 93 криминално проявени, попаднали в полезрението на полицаите. Изглежда обаче не всички подпалвачи са заловени.
*Информацията е актуализирана към 10.15 часа.
Водещи
-
Повече от 2200 души са загинали при земетресението с магнитуд 6, което разтърси Източен Афганистан през изминалия уикенд
Фитрат подчерта, че „спасителните операции все още продължават“.
04.09 | 17:59
-
Почина работникът от трудовата злополука в завод "Арсенал"
Мъжът е бил с тежка травма в коремната област след инцидента в оръжейния завод в Казанлък
04.09 | 17:40
-
Радев за случая със самолета на Фон дер Лайен: Това е измислен скандал
По думите му няма постъпила официална информация за смущения от стотиците прелитащи самолети...
04.09 | 17:20
-
Депутатите отхвърлиха ветото на президента върху промените в Закона за държавните имоти
Според Радев с този ход кабинетът търси начин да бъде запълнен дефицитът в бюджета.
04.09 | 16:30
Най-четени
-
Първи интимности в „Ергенът: Любов в рая“ – неочаквана двойка си позволи повече
Още на третия ден от най-горещото риалити „Ергенът: Любов в рая“ зрителите станаха свидетели...
04.09 | 11:30
-
Спекулации ли са твърденията, че Европа се готви за война?
Според него армията ни работи по стандарт на НАТО.
04.09 | 09:59
-
Метрото в столицата ще работи до по-късно тази вечер
Последната мотриса на метрото ще пътува 30 минути след полунощ.
04.09 | 14:30
-
Започна ремонтът на пътя I-3 Бяла - Ботевград в участъка
Днес преминаването през пътния участък ще е спряно до 17:00 часа. Обходят маршрут е през...
04.09 | 12:15