Щафетен лекарски протест преминава през страната 02.11 | 12:36
Протестират в Пловдив и Бургас

Здравни работници от различни градове в страната продължават и тази седмица с протестни акции заради политиката на управляващите и нередовното финансиране от страна на НЗОК и министерството.
В Пловдив лекарите ще проведат протестно събрание, на което ще се уточни как ще изразят недоволството си от здравната система в следващите дни. Събранието е организирано от Районната лекарска колегия.
Протест ще проведат и лекарите в Бургас.
Припомняме, лекарските протести в страната стартираха миналата седмица в Хасково и Харманли, вчера протестираха лекарите в Сливен и Смолян.
Утре недоволството си от здравната политика в държавата ще изразят лекарите от най-старата болница у нас - „Александровска" в София.
Лекарите се обявяват срещу цялостната политика в здравеопазването, драстичното намаляване на средства за лечебните заведения и 30-процентното орязване на възнагражденията на медицинския персонал.
Протесттите са част от националната акция на Българския лекарски съюз, КТ „Подкрепа” и КНСБ. След като лекарите скъсаха споразумението, подписано с премиера Бойко Борисов, се взе решение организиране на национален протест.
Водещи
-
Веселин Стойнев: Оставката на Петков беше задължителна, но не изчерпва проблема
Диана Дамянова: Оставката на Кирил Петков е опит да се прикрие действителната глава на тази...
29.06 | 18:00
-
Стефани и Габриела Стоеви с шампионска титла от турнира по бадминтон в Италия
Европейските шампионки победиха на финала вторите поставени Бенгису Ерчетин и Назлъджан Инджъ...
29.06 | 17:00
Най-четени
-
Украйна: Ударихме военни цели в руския Брянск
Според местни медии в града са се чули изстрели и поредица от експлозии
29.06 | 11:20
-
ЕК: Без кучета и котки в зоомагазина вече
Въвеждат задължително микрочипиране, нови тежести заплашват ловците
29.06 | 12:00
-
Църквата почита св. св. Петър и Павел
Народът нарича празника Петровден, ето какво се прави
29.06 | 09:15