Синдикатите плашат с непредвидими последствия, ако няма заплати в ОЦК 12.04 | 10:24
Настояват парите от „Горубсо“ да отидат в ОЦК
Ръководствата на КНСБ и Синдикална федерация "Металици” призовават изпълнителния директор на "ОЦК” АД – Кърджали, Славея Стоянова да се откаже от подписа си, с който е дала съгласие дължимите 4 млн. лева от "Горубсо – Мадан” АД на "ОЦК” АД да бъдат усвоени от Първа инвестиционна банка (ПИБ).
Това съобщиха от КНСБ. Ръководствата настояват паричните средства, постъпили по сметката на "ОЦК” АД – Кърджали, да бъдат разпределени за издължаване на работните заплати към работниците от оловно-цинковия комбинат и за въвеждане на завода в експлоатация.
"По този начин ще бъде разрешен острият социален конфликт, ескалацията на който, в противен случай, ще бъде с непредвидими последствия", предупреждават синдикатите.
Водещи
-
Ваня Григорова: Цените в София скачат, а паркингите още ги няма
Пари има, но решения няма
21.11 | 12:15
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Икономист: Гръцкият домат, пътувал 1500 км, изглежда по-евтин в България заради нерегулирани кантари
Цените на чушките също варират – на една от сергиите червените са по 3 лв. Клиенти отбелязват,...
21.11 | 11:30
-
Мистериозна смърт на жена в Първомай: Според родителите е участвала в ритуал по екзорсизъм
Вече почти шест месеца по-късно нямало готов химичен анализ, който да установи какво е...
21.11 | 11:15
Най-четени
-
Заплащането за 31 декември и 2 януари ще е различно
Работещите по график - при сумирано изчисляване на работното време, по време на официалните...
21.11 | 09:30
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44