Могат ли витамините да се справят със загубата на слуха? 26.07 | 16:00
Учени се опитват да намерят лечение с помощта на хранителни добавки
Международни изследователи ще проведат среща в Лондон тази седмица, за да обсъдят своите изследвания за предотвратяване на загуба на слуха с хранителни добавки, съобщава medicalxpress.
Изследователите от Университета във Флорида и Южна Илинойс ще обяснят как една комбинация от витамини и магнезий, както и вещество, открито в сиренето и киселото мляко, може да се пребори със загубата на слуха, причинен от прекомерен шум.
Те ще представят своите изследвания на конференция на Международната комисия за биологичните ефекти на шума, организирана от преподаватели от "Куин Мери" към Лондонския университет и Института по акустика.
Един на всеки четирима души във Великобритания страдат от загуба на слуха, една четвърт от болните са мъже. При жените цифрата е около петнадесет на сто.
Учените предупреждават още, че хората, които служат в армията или в тежката промишленост са изложени на риск за слуха, както и децата и младите хора, които слушат силна музика.
Проф. Колийн Прел, от Университета във Флорида, провел изследването, за да види дали витамините С и Е, с бетакаротин и магнезий, могат да защитят група от студенти, подложени на изпитание, слушайки силна музика.
Д-р Катлийн Кембъл от Университета в Южен Илинойс пък работила с американски военни, за да види дали вещество, наречено D-мет, намерено като естествен продукт, но в ниски нива, в сиренето и киселото мляко, може да защити слуха по време на обучение по стрелба.
Изследователите смятат, че в някои случаи тапите за уши или пък антифоните невинаги се оказват добра физическа бариера за шума, а и са непрактични или недостатъчно ефективни, за да се предотврати увреждане на слуха.
Ако опитите на учените с витамините се окажат успешни, те биха могли да предложат нов начин да се предотврати загубата на слуха при най-изложените на риск професии.
Други изследвания пък включва работа върху слуха на деца, въздействието на вятърните ферми, и връзката между шума и високото кръвно налягане.
Проф. Стивън Стансфелд от "Куин Мери" към Лондонския университет смята, че прекомерният шум е факт от съвременния живот, като много от нас живеят, работят или ходят на училище в прекалено шумна среда.
Изследванията, представени на тази конференция, ще подпомогне за нашето разбиране за шума и как това се отразява на здравето ни и ще ни помогнат в лечението или дори да се предотвратят проблемите, които то причинява, убеден е специалистът.
Водещи
-
Българка плати 840 лв. за паркинг на летище София
Достъпът на автомобили до Терминал 2 на летище София се променя от 9 януари, съобщиха от...
06.01 | 19:30
-
Икономисти: Скок на инфлацията през 2025-а
Поскъпването на тока за бита, водата и хляба от началото на годината ще има отражение върху...
06.01 | 19:15
-
Намушкаха в гърдите 17-годишен талант на футболния ЦСКА
Антон Толев е бил откарал в "Пирогов" с опасност за живота, нападателят е задържан
06.01 | 19:00
-
Канадският премиер Джъстин Трюдо подаде оставка
Това решение сложи край и на деветте му години като премиер
06.01 | 18:45
Най-четени
-
Депутатите започват работа
Що се отнася до законодателната власт – ваканцията на депутатите приключи. Основната тема през...
06.01 | 09:45
-
Мнение: Ако не се състави кабинет с първия мандат, ще отидем на нови предсрочни избори
Политолозите Малинов и Буруджиева единни
06.01 | 10:30
-
На 6-и януари православната църква чества Йордановден (Богоявление)
На този ден Йоан Кръстител покръства Исус Христос във водите на река Йордан.
06.01 | 09:04
-
Кузман Илиев: Още през април - май държавата може да остане без пари
Докато не се изхаби фискалният резерв, привидно няма драма, но тя е дългосрочна, защото се...
06.01 | 16:01