Фандъкова свиква научна конференция за пистите на Витоша 08.07 | 13:39
Софиянци не могат да стават заложници на корпоративни интереси, категоричен е кметът
Столичният кмет Йорданка Фандъкова възнамерява да организира научна конференция, на която да се разискват въпросите за ски пистите на Витоша. Това заяви самата Фандъкова тази сутрин пред БНР.
Софиянци не могат да стават заложници на спорове за закони или на корпоративни интереси категорична бе Фандъкова. По думите й, проблемите на Витоша не са свързани единствено и само с това дали да има или да няма ски-зона.
"Мисля, че ни липсва във времето един дебат за най-сериозния проблем – че гората си отива. Аз лично ще инициирам след лятната ваканция научна конференция, защото е редно да седнат учените на първо място, заедно с еколозите и представителите на институциите, за да повдигнат тази тема”, заяви кметът на столицата, цитиран от агенция "Фокус".
Фандъкова допълни, че вече е предприела необходимите стъпки към организирането на подобен дебат, като още утре е насрочила среща с представители на "Витоша ски” АД, за да бъде поставен категорично въпросът за спирането на лифтовете от дружеството.
Тя бе категорична, че ако не се постигне съгласие за пускането им, въпросът ще бъде отнесен до съда.
Водещи
-
Столична община: Не очакваме проблеми със снегопочистването в София
Относно голямата обществена поръчка за отпадъците в София, Надежда Бобчева каза, че днес вече...
21.11 | 18:00
-
Служител на НОИ: Няма да има пенсии, ако спрем да работим
Те искат 20% увеличение на фонда за възнаграждения вместо предвидените 5%
21.11 | 17:20
-
Защо конфликтът може да бъде най-здравословното нещо за вашата връзка
Те вече не се опитвали да се „поправят“ един друг, нито да се обвиняват или патологизират....
21.11 | 16:45
-
Служители на НОИ излизат на протест
Малко по-късно протести ще има и в други градове на страната.
21.11 | 16:30
Най-четени
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Адвокат: Задължително обжалвайте, ако получите фиш за превишена скорост
Новата система за контрол на средната скорост обещава повече безопасност по пътищата, но...
21.11 | 15:30
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
Ваня Григорова: Цените в София скачат, а паркингите още ги няма
Пари има, но решения няма
21.11 | 12:15