Калина Илиева призна: Със средно образование съм!* 04.06 | 15:25
Тя поиска 3 г. условно с 5-годишен изпитателен срок
Софийски районен съд даде ход на делото срещу бившия изпълнителен директор на Държавен фонд "Земеделие" Калина Илиева. Подсъдимата Илиева се призна за виновна и поиска съдебно споразумение.
Калина Илиева иска условна присъда от три години с петгодишен изпитателен срок.
Прокурорът взе предвид обстоятелството, че тя не е осъждана, криминално проявена и е майка на малолетно дете. Той отчете и младата възраст, на която е извършила деянието.
Ако се постигне споразумение между защитата и прокуратурата, присъдата на Калина Илиева ще влезе в сила веднага.
Пред съда Калина Илиева призна, че има средно образование. Защитата поиска делото да се гледа при закрити врата, с мотива, че ще се обсъждат неща от личния й живот и ще бъдат засегнати въпроси от личния й живот.
В обвинителния акт се твърди, че в периода от 30 септември до 28 ноември 2007 г., Калина Илиева е съставила неистински документ – диплома за висшист на нейно име.
Обвинението сочи, че Илиева е фалшифицирала лично подписите на двама немски професори върху свидетелство за завършено висше образование, издадено на 4 октомври 2007 г. в гр. Берлин, от Професионално висше училище по техника и икономика, за придобита квалификационна степен "Магистър”, по специалност "Икономическа комуникация”.
Илиева е обвинена и за това, че на 28 ноември 2007 г. , когато е подала документи, за да започне работа в Министерство на образованието и науката (МОН), съзнателно е използвала 4 броя фалшиви документи като доказателство, че е завършила висше образование, с което е подвела министъра на образованието.
В канцеларията на МОН Илиева е депозирала фалшива диплома за степен "Магистър”, фалшиво официално удостоверение, издадено на 25 октомври 2007 г., което гарантира валидността на подписите и печатите върху дипломата на Илиева, неистинска академична справка за успешно положени семестриални и държавни изпити и още едно неистинско удостоверение за валидността на подписите и печатите върху Академичната справка, издадено също на 25 октомври 2007 г.
*Информацията е актуализирана в 16:04 часа
Водещи
-
Синдикат "Образование" предлага: Грипна ваканция за всички ученици на 6 и 7 февруари
По-рано в Шумен образователният министър Красимир Вълчев каза, че няма основание да обявяване...
03.02 | 14:45
-
Най-сетни! Рачков показа новата (СНИМКА)
Не е ясно кога точно е започнала връзката между двамата
03.02 | 14:30
-
Тайни агенти под прикритие на НАП дебнат инфлуенсъри в TikTok
Проверяват дали си декларират печалбите
03.02 | 14:20
-
НАСА потвърди теорията на Хокинг: Земята неизбежно ще се превърне в огнена топка
Покойният физик, който беше смятан за един от най-гениалните хора на света, направи драстични...
03.02 | 14:10
Най-четени
-
Продължава разследването на двойното убийство във Вакарел
От прокуратурата заявиха, че има данни по разследването, че жената е споделяла за проблеми със...
03.02 | 09:30
-
Нов бум на телефонните измами
Основният индикатор, че е измама е че по телефона се искат пари.
03.02 | 09:59
-
Премиерът обяви какви теми ще се обсъждат на неформалната среща на лидерите на ЕС в Брюксел
"Важно за България е разбирането за мястото на страната в този сложен политически контекст",...
03.02 | 12:45
-
Родители на ученици от 3. клас в русенско училище организираха протест в защита на учител
Родителите не са съгласни с това и са написали писмо до инспектората по образование, направили...
03.02 | 10:15