Русия се нацупи на плана за Кипър 25.03 | 17:10
Кражбата на това, което вече така или иначе е окрадено, продължава, каза Медведев
![Русия се нацупи на плана за Кипър](http://inews.bg/pictures/855391_1004.jpg)
Москва реагира изключително остро на обявения от Европейския съюз план за спасение на Кипър. По думите на руските власти подобен ход ще причини тежки загуби за чуждестранните депозитори в кипърските банки. Голяма част от тях са руски, уточнява Reuters.
"Кражбата на това, което вече така или иначе е окрадено, продължава", лаконично и гневно заяви премиерът Дмитрий Медведев, пише Econ.bg.
Вицепремиерът Игор Шувалов пък каза, че все още не е ясно в какъв обем са загубите за руските инвеститори. Той допълни, че кипърският клон на държавната VTB няма да бъде засегнат от мерките на кипърското правителство.
"Това, което се случва, е доста добър знак за тези, които планират да прехвърлят капиталите си в руски банки", изтъкна Шувалов. "Явно е, че ние имаме много стабилни финансови институции".
Според договорения план депозитите във финансовите институции на острова с над 100 хиляди евро в тях ще бъдат тежко таксувани. По-голямата част от по-обемните влогове са с руски произход.
Същевременно миналата седмица Русия отказа да осигури исканата от Кипър финансова помощ. Освен това се очакваше последващият вариант на договореност между ЕС и Кипър да е много по-тежък за притежателите на депозити, отколкото първия, който така или иначе бе отхвърлен от правителството на острова.
Според статистики, руснаците отговарят за голяма част от 19-те милиарда евро, които не идват по линията на ЕС или не са банкови финанси.
Водещи
-
Анита Мейзер пак разтърси Нета: На умирачка съм!
През 2021 г. любителката на фатално садо-мазо качи своя снимка от болничното легло,...
03.02 | 16:30
-
Спектакъл на Народния обикаля Европа
Теодора Духовникова и дъщерята на президента играят в „Елементарните частици“
03.02 | 18:15
-
Християн Гущеров зарязал Светлана заради знойна Ергенка? (СНИМКИ)
Вижте коя е хубавицата, заменила майката на 4те му деца
03.02 | 17:47
-
Експерт: Цените на имотите ще паднат при влизане в еврозоната
Затова не влагайте в имоти - те са дългосрочна инвестиция, излизането от нея е бавно и скъпо",...
03.02 | 18:00
Най-четени
-
Продължава разследването на двойното убийство във Вакарел
От прокуратурата заявиха, че има данни по разследването, че жената е споделяла за проблеми със...
03.02 | 09:30
-
Нов бум на телефонните измами
Основният индикатор, че е измама е че по телефона се искат пари.
03.02 | 09:59
-
Най-сетнe! Рачков показа новата (СНИМКА)
Не е ясно кога точно е започнала връзката между двамата
03.02 | 14:30
-
Слави Василев: Не са разпределили порциите, затова не се разбират и за втория ешелон
Ролята на тези управляващи не е да изправят държавата на крака, първата им грижа е да се...
03.02 | 15:10