Бътън не е сигурен, че ще разкрие потенциала си в Австралия 28.02 | 17:49
На 27-и март в Мелбърн предстои първия официален старт във Формула 1 за тази година

Пилотът на МакЛарън Дженсън Бътън демонстрира предпазлив подход, скоро преди първия за този сезон старт от Формула 1 в Австралия.
Британецът сподели мнение, че МакЛарън може и да не успее да покаже пълния си потенциал в Мелбърн, имайки предвид и факта, че британците не записаха толкова много тестови обиколки, колкото своите конкуренти. Както е известно, тимът взе решение да покаже новия си болид MP4-26 след тестовете във Валенсия.
Все още е трудно и да се прецени, доколкото новата машина може да се конкурира с болидите на Ферари и Ред Бул.
"Определено не успях да запиша броя обиколки, който очаквах", коментира световният шампион за 2009 г. "А когато говорим за развитието на нова кола, тогава е жизнено важно да запишеш сериозен брой километри".
"Болидът ни разполага с много потенциал, но ако наистина сме закъснели с работата около развитието му, тогава може и да изостанем от останалите в първите няколко състезания", добави Бътън.
Според Бътън, много неща зависят от това, което ще се случи на финалните за тази година предсезонни тестове в Барселона. Тогава и всички отбори ще имат последен шанс за настройка на своите машини, преди старта в Австралия на 27 март.
"Този тест ще бъде много важен, но и мисля, че все още е много трудно да се направят каквито и да е изводи относно йерархията във Формула 1", коментира британецът. "Чух слухове, че Ред Бул-ите са с шест десети по-бързи от Ферари, но и че Ферари са със секунда по-бързи от останалите! Мисля, че за да добием по-добра представа за ситуацията, ще трябва да изчакаме първото състезание".
Водещи
-
Продължава гасенето на пожара край Струмяни
Огънят пламна на 22 юни около 20:00 ч. в землището на село Илинденци около Струмяни. Горят...
24.06 | 11:57
-
Синдикатите се противопоставят на частните железопътни превозвачи
Бизнесът вижда възможност за подобрение
24.06 | 11:45
-
Терзиев: Има прекалено много коли в София, няма как лесно да се реши проблемът с трафика и с паркирането
Нека да гледаме всички елементи на услугата на градския транспорт за години напред и да дадем...
24.06 | 11:15
-
Вучич обяви спиране на всички продажби на въоръжение след втория руски упрек
Балансиране между Изтока и Запада
24.06 | 11:00
Най-четени
-
Терзиев: Има прекалено много коли в София, няма как лесно да се реши проблемът с трафика и с паркирането
Нека да гледаме всички елементи на услугата на градския транспорт за години напред и да дадем...
24.06 | 11:15
-
Пети ден продължава акцията по издирване голямата дива котка в "Шуменското плато"
Призовават се хората, които забележат опасното животно да сигнализират на телефон 112 - без да...
24.06 | 10:30
-
Българин в Катар за атаката на Иран: Гледахме нещо като шоу. Всичко беше много координирано и прецизно
Това разказа в предаването „Тази сутрин“ българинът Людмил Димитров, който живее в Катар.
24.06 | 10:13