Кобрата: Възпитан съм да мразя комунистите 05.11 | 22:02
Пулев заяви, че от малък обича родината

Eвропейският и интерконтинентален шампион Кубрат Пулев разкри любопитни факти от детството си в София и от начина на живот на своето семейство по време на комунистическия режим преди години.
"Аз съм израстнал в семейство, в което винаги комунистите са били мразени. Моят дядо от Пловдив, защото аз съм родом от там, имаше много магазини, сладкарници и други такива неща, което му бяха отнети.
Просто дойдоха комунистите и му взеха всичко, без никога то да бъде върнато. И така винаги баща ми ги е псувал - просто ей така, ходи си из вкъщи и ги псува.
Така че винаги съм бил в такава среда и няма как да поддържам комунисти, комунистическа партия или хора, свързани с тях.
В нас всичко беше пълно с книги. Апартаментът ни беше пълен книги и винаги баща ми внасяше повече и повече.
Аз и брат ми сме отивали с него по "Раковска" и сме се срещали с определени хора, които му доставяха забранени на времето книги. Те са си били съвсем нормални книги, но просто тогава бяха забранени.
Баща ми винаги четеше, не минаваше ден, без да отвори книга, затова именно е възпитал у мен и у цялото семейство любов към история и родината.
Той знаеше българската история наизуст и много я обичаше, затова мен и брат ни ни кръсти така. Сестрите ми също имат красиви български имена", заяви Кубрат Пулев в предаването "Пред банята" по ТВ7.
Кобрата заяви, че много българи са го съветвали да приеме германско гражданство и да се състезава за Германия, но е категоричен, че няма как да предаде България. Той също така изрази учудването си от доводите на Димитър Бербатов да се откаже от националния отбор.
"Мен също са ме маскарили българските медии, и то много. Пишеха, че съм бил пребит, в реанимация и трябваше репортери да ме снимат, че си тренирам в залата и не можеха да повярват, че няма нищо вярно в такива неща. И това е било цял живот", каза Пулев.
Водещи
-
Софиянци без наземен градски транспорт и в четвъртък
Синдикатите предупредиха протестиращите, че подкрепят исканията им за 15% увеличение на...
14.05 | 21:00
-
МФ отвърна на зам.-кмета на София
По-рано Иван Василев обяви на брифинг, че МФ разпространява внушения и невярна информация за...
14.05 | 20:45
-
Весела Лечева: БОК е на прага на международен скандал
Законите в България трябва да се изпълняват, настоя тя
14.05 | 20:30
-
Вижте всички решения на МС от днес
Одобрени са промени в Закона за кадастъра и имотния регистър: Документите от кадастъра стават...
14.05 | 20:00
Най-четени
-
Костадинов към Киселова: Вие си позволихте да сте над Конституцията
"Най-лошото е, че не сте вие сама като личност, защото всички знаем, че го направихте, защото...
14.05 | 11:15
-
Пеевски: Правителството трябва да изкара пълен мандат
Според него оставката на председателя на Народното събрание Наталия Киселова не стои на дневен...
14.05 | 13:20
-
Всеки ден у нас един човек става милионер
Все повече хора взимат банкови кредити в размер над 1 млн. лв., показват данните на БНБ
14.05 | 12:15