Меси е два пъти по-скъп от Роналдо 14.06 | 18:40
Оцениха аржентинеца на над 200 милиона евро
Суперзвездата на Барселона Лионел Меси е най-скъпият футболист на планетата, след като беше оценен на цена между 217 и 252 милиона евро.
Това сочи най-новото проучване в областта на международната футболна обсерватория CIES, като първото място на аржентинския феномен не изненадва никого. Интересното е, че Меси струва само 2.6 пъти по-малко от целия състав на Барселона.
Каталунският тим е оценен на 658 милиона евром като играчите на Тито Виланова са най-скъпият отбор в света. Проучването обхваща 5-те най-големи първенства на Стария континент, като са включени Примера дивисион, Премиър лийг, Бундеслигата, Серия А и Лига 1.
За пореден път в последните години звездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо остава в сянката на Меси, като португалецът е оценен "едва" на стойност между 102 и 118 милиона евро - над 100 милиона от най-високата оценка за Ла Пулга.
Реал Мадрид пък е поставен на второ място в класацията при отборите, а нататък следват Манчестър Юнайтед, европейският шампион Байерн Мюнхен, Пари Сен Жермен, Ювентус и други.
Информацията излиза само два дни, след като испанската прокуратура излезе с обвинение, че най-скъпият играч на света Меси е укривал данъци на стойност над 4 милиона евро в периода 2006-2009 година.
Водещи
-
"Стани богат" вдигна голямата награда двойно - на 100 000 евро в новия сезон
На стола на богатството отново ще застане емблематичният водещ Ники Кънчев
22.01 | 14:20
-
В Давос бе учреден новият Съвет за мир на Тръмп, България влезе в него
Росен Желязков подписа
22.01 | 14:00
-
Екшън сцени и скандал белязаха Държавното първенство по борба: Реферка удари борец
Намеси се и майка му
22.01 | 13:50
Най-четени
-
Нейнски: Никой не допуска, че Тръмп е поканил Радев в лично качество в Съвета за мир
Тя беше категорична, че България вече е в „клуба на богатите държави“ и трябва да има...
22.01 | 09:59
-
Радев: Благодаря на всички, подкрепили усилията ни да защитаваме държавността
Съдът насрочи за петък заседание по този въпрос, като очакванията са и окончателното решение...
22.01 | 09:45
-
Между 3 и 18% от децата у нас са без задължителни ваксини
Дори при поява на единични случаи сред неваксинирани лица, заболяването не би могло да се...
22.01 | 10:59
-
Протест пред ВСС срещу Борислав Сарафов
Днес в сградата се провежда първото задание на Съвета за тази година.
22.01 | 10:45