Правителството отпуска над 2 милиона лева за Световната купа в Банско 01.02 | 16:01
Подкрепата е от изключително значение, особено във времена на криза, благодари шефът на ските

1 950 00 лева от министерство на физическото възпитание и спорта и други 100 000 лева от министерство на икономиката, енергетиката и туризма, ще бъдат отпуснати за провеждането на кръг от Световната купа по ски в Банско.
Това съобщи лично министър-председателят Бойко Борисов след среща с председателя на Българската федерация по ски Цеко Минев, министърът на финансите Симеон Дянков и министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков.
Средствата, с които държавата ще подпомогне състезанието, са предвидени по бюджета на ресорното министерство, стана ясно още от думите на министъра на финансите Симеон Дянков.
"Специална комисия е разгледала финансовата обосновка на разходите и съответно е определила размера на средствата, които държавата би могла да осигури", поясни премиерът Борисов.
"Изразявам горещата си благодарност към правителството и към министър-председателя Бойко Борисов за подкрепата, която оказват за престижното събитие", заяви от своя страна председателят на Българската федерация по ски Цеко Минев.
Той допълни, че в условията на тежката икономическа криза, която държавата се опитва да преодолее, подкрепата за едно от най-големите събития в света на спорта, е от изключително значение.
"Това е инвестиция в развитието на българския туризъм", подчерта министърът на финансите Симеон Дянков.
На 26-и и 27-и февруари в Банско ще се проведе кръг от Световната купа по ски-алпийски дисциплини за мъже. Това е второ домакинство на турнир от подобен ранг за българския зимен курорт, след като през 2009-а година в Банско се проведе и кръг от Световната купа при жените.
Водещи
-
Еилиь Милчева: Вървим към предсрочни избори през есента
"Петков не би подал оставка, ако няма корупционен скандал с кадри на ПП", смята тя
25.06 | 21:00
-
Жегата препълни спешните отделения
Лекари алармират за ръст на припаднали и дехидратирани пациенти
25.06 | 20:45
-
Политолог за оставката на Кирил Петков: Заблуждаващ и некоректен ход!
Румяна Коларова обясни, че от гледна точка на политологичната наука корупционните механизми не...
25.06 | 20:30
-
Галин Дурев: Този парламент не удовлетворява исканията на българските граждани
Според депутата от КП „БСП-Обединена левица“ скандалите, случили се днес в „Продължаваме...
25.06 | 20:15
Най-четени
-
Кирил Петков подава оставка като съпредседател на ПП и депутат
Това обяви лично той (ВИДЕО)
25.06 | 14:06
-
Сергей Станишев: След 18 години в ЕС много българи вече са видели и меда, и жилото
Той коментира още, че страховете винаги са мощен инструмент за въздействие и за печелене също...
25.06 | 10:45
-
АПИ троши над 18 милиона лева за камери, които дублират тол системата 4
Умишлено несертифициране
25.06 | 10:14
-
Иран напуска Международната агенция за атомна енергия
Той обяви, че „Агенцията за атомна енергия на Иран ще преустанови сътрудничеството си с МААЕ,...
25.06 | 12:45