Сърбия победи Словения и записа втори успех в София 11.05 | 16:59
Класирането на западната ни съседка за полуфиналите не е сигурно, тъй като Испания има шанс да се класира напред при успех над България
Европейският шампион Сърбия записа втора поредна победа на олимпийската квалификация по волейбол, която се провежда в София.
В първия мач от програмата за днес в "Арена Армеец" "орлите" се наложиха над тима на Словения с 1:3 (25:22, 18:25, 25:27, 16:25) и събра актив от 6 точки, изкачвайки се на второ място, засега.
Сърбите ще се надяват Испания да не победи с 3:0 или 3:1 националния тим на България, което попада в сферата на малко вероятното, тъй като нашите момчета отново ще гонят победата, а и показват доста добра форма по време на турнира в София, който осигурява квота за игрите в Лондон през август.
Въпреки убедителния резултат във втория и четвъртия гейм, настоящите европейски шампиони не стигнаха никак лесно до успеха в мача. Сърбите допуснаха изключително много грешки в началния сет, като сбъркаха 5 сервиса и 5 пъти в нападение, подарявайки на Словения 10 точки. Западната ни съседка водеше с 15:16, но при 21:20 в полза на скромния словенски тим сбърка фатално във важни разигравания и заслужено загуби първата част - 25:22.
Във втория гейм сърбите успяха да изчистят до някаква степен грешките, като най-вече в нападение се представяха по-добре и Атанасиевич поведе своите сънародници към обрат. Словения успяваше да се задържи само в началото на гейма близо до Сърбия, но мощната атака на момчетата на Колакович ги отказа още в средата на втората част - 18:25.
Краят на следващия гейм бе това, което уби надеждите на Словения поне за победа в София. Възпитаниците на Вукович водеха през цялото време на решаващата трета част, като разликата достигна дори 5 точки след втората техническа пауза. При резултат 22:18 обаче настъпи тотален срив в играта на Словения, а посрещането ѝ бе разбито от флота на Митич и "орлите" успяха да обърнат до 22:23. Геймът продължи да се развива точка за точка, докато не дойде мощната тройна блокада на нападателите на Сърбия, които затвориха частта с 25:27.
Този обрат срина играчите на Вукович и във финалния четвърти гейм на терена в зала "Арена Армеец" имаше само един отбор - този на Сърбия. Западните ни съседи правеха каквото си поискат и резултатът е налице - 15:25 и победа с 1:3.
Най-полезен за победителите беше именно диагонала, който завърши с 19 точки, от които 18 бяха в атака - 56% успеваемост. Звездата на тима Станкович записа 17 точки, от които 3 на блокада и 68% в нападение.
За състава на Словения отново Паженк записа силен мач със 17 точки, от които 5 блокади. Митя Гаспарини завърши с 13 и едва 35% успеваемост в нападение, което е доста слабо постижение за играч от неговата класа.
Водещи
-
Столична община: Не очакваме проблеми със снегопочистването в София
Относно голямата обществена поръчка за отпадъците в София, Надежда Бобчева каза, че днес вече...
21.11 | 18:00
-
Служител на НОИ: Няма да има пенсии, ако спрем да работим
Те искат 20% увеличение на фонда за възнаграждения вместо предвидените 5%
21.11 | 17:20
-
Защо конфликтът може да бъде най-здравословното нещо за вашата връзка
Те вече не се опитвали да се „поправят“ един друг, нито да се обвиняват или патологизират....
21.11 | 16:45
-
Служители на НОИ излизат на протест
Малко по-късно протести ще има и в други градове на страната.
21.11 | 16:30
Най-четени
-
Добра новина за собственици на апартаменти в Елените
Премахват се покрития върху реката, не жилищни сгради
21.11 | 10:44
-
Поверия и обичаи за Деня на християнското семейство
Препоръчва се вярващите да се изповядат предния ден
21.11 | 11:45
-
"Възраждане" атакува в Конституционния съд промените в "Лукойл"
Лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов обяви действията на партията на брифинг в...
21.11 | 13:30
-
Борисов: Тези протести са за това - да не се приеме бюджет в евро
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов коментира пред журналисти протестите пред НС, провели се в...
21.11 | 10:15