Тенис шоу с Федерер, Надал, Шарапова и Азаренка зарадва феновете в САЩ 09.03 | 10:57
Джон Макенроу също се включи в мероприятието, идващо дни преди Индиън Уелс

Страхотно тенис шоу с участието на някои от най-големите имена в спорта се разигра късно снощи в Съединените американски щати. Мероприятието бе наречено "Nike Clash of the Champions" и се проведе в новата баскетболна зала на Университета в Орегон, като идва само няколко дни преди Мастърс турнира Индиън Уелс.
Световният номер 1 Рафаел Надал победи в демонстративен мач 16-кратния носител на титли от Големия шлем Роджър Федерер. Интересна подробност е, че двубоят между двамата се игра само в един сет.
След успеха на испанеца със 7-5 гейма на корта пък излязоха две от най-нашумелите тенис звезди при жените – Мария Шарапова и Виктория Азаренка. Състезателката от Беларус извоюва успех в тайбрек, който обаче дойде при резултат 4-4, а не както обикновено при 6-6.
След края на двубоите на сингъл, на корта се завърнаха Надал и Федерер, застанали съответно до Азаренка и Шарапова. Този път загубилите своите индивидуални двубои успяха да извоюват победата с 6-3 гейма.
Съдия на шоуто пък бе една от най-големите легенди в спорта Джон Макенроу, който дори се появи за кратко на корта в последния мач, заменил Роджър Федерер в компанията на сексапилната руска тенисистка.
"Имали сме много битки през годините, преживяхме някои страхотни моменти на подобни демонстративни мачове. Играли сме на най-различни страхотни места, но този път, трябва да призная, наистина се случи нещо специално", коментира Федерер.
"Хората сигурно си мислят, че емоцията, когато слизаш по стълбите и чуеш рева на публиката е нещо, с което сме свикнали и възприемаме нормално, но това не е точно така", допълни швейцарецът, визирайки страхотната атмосфера в препълнената зала с капацитет над 12 000 места.
Водещи
-
Жълт код за жеги в цялата страна за понеделник – 21 юли
От вторник ще става още по-горещо
20.07 | 18:01
-
Три тира и лек автомобил се удариха между Видин и Монтана
Инцидентът блокира движението по Е-79 при разклона за Винище
20.07 | 18:00
-
Жена е пострадала тежко над хижа "Яворов" в Пирин
20.07 | 17:20
Най-четени
-
Манолова: България е единствената държава, която не е приела нито една мярка срещу спекулата
Властта трябва да приеме такова законодателство, ако иска малко по-безболезнено влизане в...
20.07 | 13:00
-
Мирчев: В КПК има списък с 88 кмета на ПП-ДБ, които са готови за бой
По думите му Делян Пеевски държи ГЕРБ, но не всички там са разбрали, че съдбата на Бойко...
20.07 | 11:20
-
Петкова за заловения рекорден кокаин: България успешно пази границите на ЕС
Участниците в контрабандата са ползвали дипломатическо прикритие за извършване на...
20.07 | 11:00