Чепаринов и Бербатов с ремита в III кръг на Банско Оупън 2010 15.12 | 14:09
Днес двамата играят един срещу друг

През вчерашния ден се изиграха партиите от втори и трети кръг на най-силния шахматен открит турнир в Източна Европа "Банско Оупън 2010". След победи за фаворитите в първия ден от надпреварата и в сутрешния сеанс във вторник (2 кръг), партиите от третия кръг бяха значително по-интригуващи и оспорвани.
Номер едно в схемата на турнира Иван Чепаринов изпита сериозни затруднения срещу международния майстор Миодраг Перунович (Сърбия) с черните фигури, но в крайна сметка успя да се пребори за реми. Българският гросмайстор започна срещата много агресивно, но след това се озова в трудна позиция и след 4-часова битка двамата шахматисти си стиснаха ръцете за равенство.
Младата ни надежда Киприан Бербатов игра с белите фигури срещу многократния шампион на България - гросмайстор Васил Спасов и успя да стигне до авторитетно реми с опитния си противник.
След изиграването на първите три кръга в Банско лидери във временното класиране с по 3 точки са шестима шахматисти - ГМ Мастровасилис (Гърция), ММ Набати (Израел), ММ Арнаудов (България), ГМ Савченко (Русия), ММ Григоров (България) и ММ Добрев (България).
Оспорвана е и битката за титлтата при дамите. С равни точки 2,0/3 са националните състезателки Ива Виденова и Адриана Николова, както и ММж Екатерини Павлидоу (Гърция), ММ Силвия Колас (Франция) и ММ Сопио Гветадзе (Грузия).
Днес в партия от четвъртия кръг на турнира един срещу друг ще се изправят най-добрите български шахматисти - Иван Чепаринов, който ще има белите фигури, срещу Киприан Бербатов. Партиите са с начален час 16:30 в Културния дом на Община Банско.
Водещи
-
"Галъп": Президентът дебне в засада
Знамената на т. нар. партии от демократичната общност изгарят едно след друго, казва...
27.06 | 17:59
-
Гуцанов: Най-важно е сляпо-глухите хора да бъдат приобщени чрез социалните предприятия
По думите на министъра приобщаването на тази група може да стане чрез социалните предприятия,...
27.06 | 17:40
-
Нов нелегален "дом на ужасите": Изясняват чия собственост е обектът
Домът никога не е разполагал с лиценз, заяви вчера социалният министър Борислав Гуцанов
27.06 | 17:20
-
В България гнездят 47 двойки от застрашения в световен мащаб царски орел
За сравнение преди 25 години те са били едва осем
27.06 | 17:00
Най-четени
-
Ивелин Михайлов направи остри изявления срещу управлението в България
Критики към политически лидери
27.06 | 12:15
-
Радев пита: Къде са парите – за свлачища, язовири
На въпрос дали критиките му са насочени към лидера на партия ГЕРБ Бойко Борисов, Радев...
27.06 | 14:15
-
Започнаха нови ремонтни дейности по автомагистрала "Тракия"
Завършване на ремонта край Сливен
27.06 | 09:59
-
Дъжд от оставки в ПП
А идеите и принципите, които обединяваха хората по структурите в страната, сякаш останаха на...
27.06 | 12:59