Китай скоро ще стане водещата туристическа дестинация 26.01 | 14:40
През 2010 туристите в страната са били 53 млн.

Световната организация по туризъм очаква Китай да се превърне в най-предпочитаната световна дестинация през следващите пет до седем години заради културното разнообразие и наследство, както и заради кулинарията на страната. Именно това привлича туристите.
"Китай е страната с най-многобройно население в света, също така е и обширна и пълна с разнообразие. Това означава, че е много привлекателна за туристите и посетителите", казва главният секретар на организацията Т. Рифай пред местна медия, съобщава Ibitimes.
Според организацията Китай през 2010 г. е посрещнал 53 милиона посетители. Страната е на трето място в световна класация за най-важните места за туризъм, като побеждава държави като Италия, Великобритания и Германия.
Ако Китай продължи да се развива като нова сила в икономически аспект, последствията биха повлияли положително и на туризма в страната. Това предвижда професор по туризъм в политехнически университет в Хонконг. Според него Китай ще се превърне в дестинация номер едно след 2015 година.
Според професора вътрешният туризъм, както и броят на външните посетители ще нарасне значително за четири години. Международните полети, пристигащи в Китай, ще достигнат 188 милиона през 2015 година, твърди професорът.
Той добавя, че броят на туристите ще се увеличи до 79 милиона през 2015 година, като по този начин азиатската държава ще задмине Германия. Това ще превърне Китай в страната с най-голям туристически пазар в световен мащаб.
Водещи
-
Щ Доналд Тръмп увеличи страховете, че светът е на прага на Трета световна война
Американският президент се е ангажирал и с преговори за мир между Русия и Украйна. Наскоро...
05.09 | 17:59
-
ВАС окончателно спря изпълнението на Методиката за дялово разпределение на топлинната енергия 2
Касационната инстанция приема, че определението на съда в тази част е правилно, тъй като...
05.09 | 17:40
-
Атанас Зафиров: Нямам никакво намерение да подавам оставка, няма основание!
Среща със Си Дзинпин
05.09 | 17:20
-
Гърция въвежда електронен портфейл
Целта е „суперидентичността” да стане универсална за всички страни членки на Шенген и...
05.09 | 16:45
Най-четени
-
Борисов: Ако имам малко власт, незабавно бих освободил Коцев от ареста
„Направихме много за Плевен, направихме водния цикъл. Като няма вода в язовирите, няма. Ще го...
05.09 | 10:30
-
Тръмп призова евролидерите да спрат да „финансират“ войната на Путин в Украйна
От американската администрация не разкриха източника на данните си за руския износ на горива...
05.09 | 11:30
-
Нови три лекарствени продукти са включени в Позитивния лекарствен списък
Така общият брой на безплатните лекарства става пет.
05.09 | 10:45