Nokia работи върху собствен таблет 15.03 | 13:03
Мнозина очакват финландският мобилен гигант да пусне таблет под Windows 8 до края на годината
Ръководителят на дизайнерския отдел на Nokia Марко Ахтисаари прекарва една трета от времето си в работа по създаването на нов таблет, който ще се превърне в поредния конкурент на iPad. Това съобщи Ахтисаари в интервю за финландското списание Kauppalehti Optio, цитирано от Reuters.
По темата главният изпълнителен директор на Nokia Стивън Елоп съобщи, че категорията представлява интерес за финландската компания, но наблегна на нуждата от различен подход към множеството съперници на Apple.
"Продължаваме да следим развитието на таблетите с интерес, но няма да даваме специфична информация", съобщи в четвъртък (15 март) говорител на компанията.
Мнозина наблюдатели очакват да пуснат свой таблет по-късно през годината. Той ще бъде един от първите, който ще работи под новата операционна система Windows 8 на Microsoft.
Този петък Apple пускат официално новия си iPad в САЩ, като след седмица моделът ще се появи в общо 25 страни по света, сред които и България.
Водещи
-
Край на два ремонта по АМ "Тракия", влиза в сила забрана за тирове
Също днес се възстановява движението и между 282-и и 287-и км в област Ямбол.
26.06 | 12:15
-
МТСП ще финансира 47 проекта за достъпна жилищна среда за хора с увреждания
Министерството на труда и социалната политика (МТСП) ще финансира 47 проектa в 23 общини, чрез...
26.06 | 11:59
-
Посмъртно: Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София
Решението за присъждане на званието на Любен Дилов-син беше подкрепено от 42-ма общински...
26.06 | 11:30
-
Заедно с DARA: Карлос Насар става лице на България пред света
По време на срещата министър Димитров подари на Карлос Насар статуетка с българска роза, която...
26.06 | 11:15
Най-четени
-
Очевидец на сблъсъка с трима загинали на „Тракия“ твърди, че не е имало спирачен път
Ключови детайли за разследването
26.06 | 09:15
-
Вадят на светло посредниците в онлайн залаганията
От новото облагане МФ очаква 100 млн. евро. платени данъци за тази година и 150 млн. евро за...
26.06 | 10:15
-
Проблемът с безводието, водопроводите и напоителните системи ще бъде обсъден на работна среща в Министерския съвет
Приоритетно ще се идентифицират населени места с дефицит на водоизточници и компрометирани...
26.06 | 09:59
-
Автомобил се вряза в дентален кабинет в София
Инцидентът е станал вчера (25 юни) на ул. "Горски пътник"
26.06 | 10:30