АМ "Тракия" готова до края на 2012 г. 13.06 | 13:17
Плановете са магистралата да бъде пусната предсрочно
Строителството на магистрала "Тракия" ще приключи до края на 2012 г.
Това съобщи на пресконференция Николина Николова, член на управителния съвет на Агенция "Пътна инфраструктура".
Нашите планове са да бъде предсрочно пусната магистралата, но това ще се види в процеса на работа, уточни Николова.
Към момента изпълнението на трите лота върви по график и в срок. Изпълнените строително-монтажни работи по лот 2 са около 30 на сто, по лот 3 - около 27 на сто, а по лот 4 - около 25 - 26 на сто.
Стойността на обекта е над 174 милиона лева.
Съоръжението се изгражда по ОП "Транспорт", като 80% от необходимите средства са осигурени от Кохезионния фонд на ЕС, а 20% е съфинансирането от държавния бюджет. АМ "Тракия" е част от общоевропейския транспортен коридор номер 8 и изграждането й ще осигури скоростна връзка между София и най-голямото ни черноморско пристанище Бургас.
Междувременно министърът на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев съобщи, че над 1 млрд. лева ще инвестира АПИ в пътната инфраструктура през 2011 г.
До 2012 г. ще бъдат ремонтирани 3100 километра пътища първи, втори и трети клас.
Става дума за 76 проекта, финансирани от ОП" Транспорт", ОП "Регионално развитие", Държавни инвестиционни заеми и държавния бюджет. които ще приключат до края на следваща година. Сред тях са такива за рехабилитация на пътища, които са били ремонтирани през 1971 г., какъвто е и пътят между Батак и Доспат.
Според министъра по ОП "Регионално развитие" до момента са реализирани спестявания на стойност 192 млн. лева, което ще позволи да се финансират допълнително 22 нови пътни отсечки.
Около 42 на сто от пътищата първи, втори и трети клас у нас са в добро състояние, над 35 - 36 са в лошо, а 25 - 26 на сто - в средно.
Водещи
-
Вече 134 г. ВМА е „войник на фронта на човешката болка“
Военномедицинската академия в София отбелязва 134 години от основаването си.
01.12 | 14:30
-
Предложиха "мръшляк" да стане дума на годината
"Абе, я бягай оттук, бе, мършляк такъв. Ти си пълен мършляк! Изчезвай!“
01.12 | 14:15
-
Сдружение „БОЕЦ“ алармира: МВР подготвя палежи и провокации за протеста на 1 декември
От сдружението описват конкретни схеми за саботаж. „Информацията е за палежи на автомобили...
01.12 | 14:00
-
Политолог: Бюджетът беше просто поводът, а не истинската причина за протестите
Това, което според него е притеснило лидера на ГЕРБ, е опитът му от зимата на 2013 г., когато...
01.12 | 13:45
Най-четени
-
Кметът на Ардино обяви частично бедствено положение заради обилни валежи
Местата отново останаха без пътна връзка, след като железобетонният мост над река Арда при...
01.12 | 11:15
-
Без коли първа и втора категория в центъра на София
Новото е, че през този сезон забраната обхваща освен „малкия ринг“ и по-широк териториален...
01.12 | 09:59
-
Как да смените личния си лекар: Най-чести грешки и полезни съвети
Извън тези периоди промяна е възможна само в определени случаи
01.12 | 12:15
-
Депутатите вече не паркират на пл. "Св. Александър Невски"
Нито един депутатски автомобил не се вижда край храм-паметника. Това донесе е радост на...
01.12 | 11:30