Германски топ компании подкрепиха еврото и Гърция 21.06 | 16:56
Най-големите представители на германския бизнес са против разцепление на еврозоната

Главните изпълнителни директори на 50-те най-големи германски компании участваха в кампания в подкрепа на еврото и представиха впечатляваща защита на единната европейска валута, пише Local.de.
Големите бизнес фигури, включително от компании като Siemens, BMW, Deutsche Bank, ThyssenKrupp, E.ON и Daimler, се присъединиха към призива "Еврото е необходимо". Директорите изразиха загриженост за бъдещето на единната европейска валута в светлината на затрудненията на Гърция.
Според едрия германски бизнес именно еврото е направило от ЕС силен субект в международен план и че сривът на еврото ще доведе до "невъобразими последствия". Откакто през 1999 година еврото беше въведено, само в еврозоната са създадени 9 млн. нови работни места. Освен това за по-малко от 15 година европейската валута стана втората най-значима в света след американския долар.
"Предложенията за разделяне на еврозоната на северна и южна част или пък за изключване на членове като Гърция представляват погрешен подход. Това е чист популизъм. Трябва да убедим и сънародниците си, че заем за Гърция представлява най-доброто решение", пишат в общо писмо изпълнителните директори на 50-те най-силни германски компании, които имат общ годишен оборот от 1,5 трилиона евро и дават работа на 5 млн. души по цял свят.
Германските бизнес лидери обаче не пропуснаха да подчертаят, че в бъдеще е редно да има по-строги санкции за членове на еврозоната, които не спазват Пакта за стабилност и растеж. Според него бюджетният дефицит на страна-член на валутния съюз на ЕС не трябва да преминава над 3% от БВП, а публичният дълг не трябва да е по-голям от 60% от БВП.
Водещи
-
Повече от 2200 души са загинали при земетресението с магнитуд 6, което разтърси Източен Афганистан през изминалия уикенд
Фитрат подчерта, че „спасителните операции все още продължават“.
04.09 | 17:59
-
Почина работникът от трудовата злополука в завод "Арсенал"
Мъжът е бил с тежка травма в коремната област след инцидента в оръжейния завод в Казанлък
04.09 | 17:40
-
Радев за случая със самолета на Фон дер Лайен: Това е измислен скандал
По думите му няма постъпила официална информация за смущения от стотиците прелитащи самолети...
04.09 | 17:20
-
Депутатите отхвърлиха ветото на президента върху промените в Закона за държавните имоти
Според Радев с този ход кабинетът търси начин да бъде запълнен дефицитът в бюджета.
04.09 | 16:30
Най-четени
-
Първи интимности в „Ергенът: Любов в рая“ – неочаквана двойка си позволи повече
Още на третия ден от най-горещото риалити „Ергенът: Любов в рая“ зрителите станаха свидетели...
04.09 | 11:30
-
Спекулации ли са твърденията, че Европа се готви за война?
Според него армията ни работи по стандарт на НАТО.
04.09 | 09:59
-
Метрото в столицата ще работи до по-късно тази вечер
Последната мотриса на метрото ще пътува 30 минути след полунощ.
04.09 | 14:30
-
Започна ремонтът на пътя I-3 Бяла - Ботевград в участъка
Днес преминаването през пътния участък ще е спряно до 17:00 часа. Обходят маршрут е през...
04.09 | 12:15