ЕК одобри удължаване на схемите за помощ на банките в Гърция 27.06 | 15:27
Тази седмица е решаваща за развитието на страната
С шест месеца или до края на тази година се удължава подкрепата за банковия сектор в Гърция, съобщиха от Европейската комисия. Схемите за рекапитализация на кредитните институции в страната се финансират от гръцкия Фонд за финансова стабилизация.
От ЕК удължиха до края на тази година и програмата за отпускане на държавни гаранции за кредити на гръцките банки. Брюксел разгледа исканията, отправени от властите, съгласно законодателството в областта на отпускане на държавна помощ.
Програмата за рекапитализация на банките стартира през септември 2010 година. Другите схеми в подкрепа на банковия сектор на Гърция започнаха още през ноември 2008 година. Те се оказват необходими заради тежката финансова криза в страната.
За Гърция тази седмица може да се окаже решаваща за развитието – в парламента започва обсъждането на новата програма на кабинета Папандреу за излизане от кризата. Мерките включват сериозно намаление на бюджетните разходи и планове за приватизация на държавни дружества.
Европейските партньори на страната стриктно следят дебатите и очакват вота и допълват, че от него ще зависят следващите финансови инжекции от страна на ЕС, МВФ и ЕЦБ.
В края на миналата седмица правителството успя да договори нова финансова програма, но отпускането на средствата също зависи от гласуването на гръцките депутати.
Водещи
-
Божанков: Искаме да бъдем първа политическа сила и да поемем отговорност за управлението на държавата
Според него изборите ще са борба на живот и смърт за статуквото
17.01 | 18:00
-
Новолуние в Козирог: Всичко старо си отива
На този етап всичко ще се планира и развива задкулисно, лицемерно и под напора на емоциите
17.01 | 17:40
-
Тръмп покани Ердоган сред основателите на Съвета за мир в Газа
Новата структура ще участва във формирането на бъдещото управление и услуги в ивицата Газа
17.01 | 17:20
-
„Кроношпан“ внесе план за безопасно спиране на производствена линия във Велико Търново
Компанията ще обжалва наложената мярка
17.01 | 17:00
Най-четени
-
Край на тайната на заплатите от тази година
ЕС въвежда задължителни правила, които целят да превърнат принципа „равно заплащане за равен...
17.01 | 14:00
-
Новолуние в Козирог: Всичко старо си отива
На този етап всичко ще се планира и развива задкулисно, лицемерно и под напора на емоциите
17.01 | 17:40
-
От 19 януари до 18 юли спират влаковете между метростанциите "Сливница" и "Обеля"
За посочения период метростанция "Сливница" ще бъде крайна за линии № 1 и № 4; станция "Обеля"...
17.01 | 10:20