Състоя се протест срещу приватизацията на "Булгартабак" 14.06 | 19:30
Десетки работници, специалисти и служители протестираха в Благоевград
Десетки работници, специалисти и служители в "Благоевград БТ" АД се включиха днес в половинчасов мълчалив протест пред сградата на областната управа в Благоевград.
Протестът беше организиран от синдикалните организации на КНСБ и на КТ "Подкрепа" в това най-голямо благоевградско предприятие.
Както обявиха ден преди това на пресконференция председателите на двата синдиката в дружеството Владимир Христов и Христо Япраков, проявата е срещу приватизацията на печеливша фирма в условията на криза и липсата на социални гаранции за работещите в "Благоевград БТ" АД, припомня БТА.
Това бе изписано и върху плаката, който протестиращите издигнаха - "Не на приватизацията по време на криза без социални ангажименти".
Част от протестиращите бяха дошли с децата и семействата си.
Участниците в протеста се включиха и в подписка в защита на основните синдикални права, организирана от КНСБ в рамките на националната кампания "Правата на всеки са права на всички". Тя е в защита на правото на синдикално сдружаване, на колективно трудово договаряне, на заплащане на труда и на стачка.
iNews припомня, че опитите за приватизацията на "Булгартабак Холдинг" бяха неколкократни през последните години. Последно на 26 април тази година Агенцията за приватизационен и следприватизационен контрол обяви конкурс за продажбата на 79,81% от капитала на "Булгартабак Холдинг".
Водещи
-
ПП отвърна на Пеевски: И "компроматите" им станаха “компоти”
Директорът на 138-о училище започва кариерата си по покана на кмет от ГЕРБ, твърдят от...
20.12 | 18:01
-
Адв. Екимджиев: Протестиращите не бива да пускат Сарафов в кабинета на главния прокурор
Европейският съюз не е Съветският съюз. Той няма да дойде с танковете да ни освобождава от...
20.12 | 18:00
-
Турист загина след падане в пропаст край връх Вихрен
В момента тече акция по транспортиране на тялото му
20.12 | 17:20
Най-четени
-
Учредява се партия "Трети март"
Председател на сдружението е Тихомир Атанасов. Очаква се той да бъде номиниран и за лидер на...
20.12 | 14:00
-
Русия прекратява договора си с България от 1992 г.
Прекратяват се и редица други военни споразумения, сред които тези с Румъния, Германия, Полша,...
20.12 | 09:45
-
Киселова: Бойко Борисов да не е премиер и „ДПС-Ново начало” да не участват в коалицията
Тя уточни, че не става въпрос за „сглобка”, а за „съвместно управление”
20.12 | 12:00