Гасят последните огнища на Атон 12.08 | 17:35
Стихията вече е овладяна

Пожарът на Атон е овладян. Гръцките пожарникари, които се борят със стихията от сряда, са ограничили пожара с помощта на дъжда, който падна над полуострова, съобщи bTV.
В момента се работи по изгасяването на последните огнища, като според пожарната служба пламъците са прели да се разпространяват върху нова площ.
14-те самолета и 7-те хеликоптера, които участваха в събота в борбата с пламъците, са били прибрани в базите. 240 пожарникари, 120 доброволци и 314 войници обаче продължават да работят по гасенето на последните пламъци.
По-рано българските огнеборци са се включили в изграждането на просеки по направление на манастир "Свети Великомъченик Георги"-Зограф. Българите заминаха за Атон преди ден по молба на наши монаси, като целта на пожарникарите бе именно да опазят Зографския манастир от пламъците.
Водещи
-
Кървава луна грейва в небето през нощта на 14 март
Ето какво да правим и какво да избягваме по време на впечатляващо явление
13.03 | 15:45
-
Започва София филм фест
13.03 | 15:30
-
Сестри Стоеви започнаха с победа на силен турнир в Бирмингам
Състезанието е с награден фонд 1 450 000 долара
13.03 | 15:20
Най-четени
-
Партия „Величие“ влиза в Народното събрание
Това се случи на заседание на Конституционния съд, на което два часа съдиите заседават по...
13.03 | 13:10
-
Парламентът избира управител на Националната здравноосигурителна каса
Единствен кандидат за шеф на Касата е издигнатият от ГЕРБ-СДС доц. Петко Стефановски, а...
13.03 | 08:59
-
Борисов: Аз съм убеден какво ще е решението на Конституционния съд
Делото беше образувано две седмици след провеждането им по жалби от редица депутати от няколко...
13.03 | 12:45