Заплашват с блокиране на граници в знак на протест срещу скъпите горива 18.03 | 11:17
Протестните действия са насрочени за 27 март
Нов граждански протест срещу цените на горивата ще се проведе на 27 март в страната. Възможно е да бъдат блокирани гранични пунктове и пътища.
Това съобщи Ирмена Кръстева, говорител на организационния комитет на протеста, цитирана от Агенция "Фокус".
Тя допълни, че резултатите от проведената тази седмица среща между представителите на правителството и превозвачите не са причина за отмяна на планирания граждански протест, както и че техните искания са по-различни.
"Ние говорим с гласа на хората и не смятаме, че индивидуални договорки в полза на определен бизнес биха били полезни за цялото общество. Нашите искания са цената на горивата на територията на България да бъде до 2 лева, настояваме за прозрачност на договорите, за контрол на пазара на горива в страната, както и да се поставят измервателни уреди за качеството на горивото на всяка една колонка на бензиностанциите", коментира Кръстева.
Тя заяви, че протестът ще е мирен, което не изключва блокада на граничните пунктове или пътищата за определен период от време. "На нас не са ни нужни ТИР-ове, за да блокираме пътищата и границата", подчерта тя.
Според Кръстева протестът на 27 март ще е по-мащабен от първия, който се състоя на 13 март и в него ще се включат повече хора.
Ирмена Кръстева каза още, че ще бъдат внесени документи за юридическа регистрация на комитета като неправителствена организация, за могат да заявят официално и законово своите искания пред институциите и представителите на властта.
Водещи
-
Боряна Димитрова: Тревожна е и политическата, и електоралната картина
Социологът посочи, че на този етап не се вижда някоя от партиите да направи такъв пробив, че...
18.01 | 18:00
-
Дарете събраните си стотинки в помощ на бездомни животни в Бургас
Приютът ANIMAL SOS-BURGAS провежда кампания „Стотинки за живот“
18.01 | 17:17
Най-четени
-
Боряна Димитрова: Тревожна е и политическата, и електоралната картина
Социологът посочи, че на този етап не се вижда някоя от партиите да направи такъв пробив, че...
18.01 | 18:00
-
Рая Назарян: Изборът на служебен премиер трябва е максимално отдалечен от политическия процес
"ГЕРБ са печелили избори и с хартия, и с машина. Ние търсим гаранция за честността на вота"
18.01 | 16:00
-
Владислав Горанов: Още преди изборите държавата остава без бюджет
По думите му ГЕРБ са „най-научени на съюзи“ - "и от страната на булката, и от страната на...
18.01 | 14:00
-
След 25 г. преговори: ЕС подписа търговско споразумение с Меркосур
Ако бъде напълно приложено, споразумението ще създаде една от най-големите зони за свободна...
18.01 | 13:20